Teisipäev: Sakala Keskus ühendas erinevaid trummareid

27. aprill 2005

Teisipäeva õhtul ühendas kahte erineva näo ja esinemiskogemusega trummarit Sakala Keskuse suur saal ja sealne publik. Peale kontserti rääkisid Olavi Louhivuori ja Brian Melvin, mis mulje neile esinemisest jäi.

26. aprillil pidas Jazzkaar Põhjala õhtut, kus esinejateks valitud Ilmiliekki (Soome) ja Stenson-Melvin-Krokfors Trio (Rootsi-USA-Soome). Sihikul on nimetaud koosseisude löökpillimängijad – verinoor Olavi Louhivuori ja staazikas Brian Melvin.

Peale esinemist uuris Jazzkaare veebireporter Eliis Vennik trummarite käest, mis mulje neile kontserdist ja meie publikust jäi.

Olavi Louhivuori kuulub alates 2002. aastast Soomest väljaspool tuntust kogunud bändi Ilmiliekki. Nad on üheskoos pälvinud 2004. aasta Jazzartisti tiitli, neid on pärjatud ka mitmete teiste auhindadega.

Mis Teile äsja antud kontserti juures enim meeldis?
Meil oli tore. Eelmisel aastal käisin siin kuulajana, külastasin paari kontserti, niisiis olen siin varem käinud. Teadsin seda paika ja kui kuulsin, et tulen siia, olin väga õnnelik. See on suur võimalus.

Kuidas Teile siinne publik meeldis?
Publik oli siin väga hea. Tallinnas on alati nii. Ma arvan, et siin on publik parem kui Soomes. Muidugi on vahel nii, et juhtub mõni eriti hea kontsert olema ja siis publik tõuseb püsti ja karjub, aga mul on tunne, et Eesti publik on Soome omast sammu võrra ees.

Mis mulje jäi meeleolust ja atmosfäärist?
Väga hea mulje jäi. Kuigi me ei ole harjunud niivõrd tugeva valgustusega esinemise ajal, oli see üsna huvitav. Meil ei ole nii suuri esinemisi tavaliselt, oleme rohkem klubi-muusikud, kuigi praegu teeme aina enam just suuremaid esinemisi.

Kuidas sobis Sakala keskuse suur saal kontserti pidamiseks?
Kui aus olla, siis ma ei usu, et see oleks just parim koht kontserti pidamiseks. See ei ole kontsertsaal. Usun, et see on pigem kohtumiste ja konverentside jaoks mõeldud. Ma olen kindel, et selleks leiaks ka parema koha.

Brian Melvin puutus esmakordselt löökpillidega kokku 1964 aastal, kui nägi telerist Ringo Starri, mängimas trumme ansambli The Beatles koosseisus. Brian on olnud seotud paljude suurprojektidega ning õppinud meistrite juures mängima väga erinevaid löökpille.

Millised on teie esmased mõtted ja tunded äsja lõppenud kontserti suhtes?
Veetsin tõesti hästi aega, on au mängida taolise suurepärase pianistiga, nagu seda on Bobo Stenson. Ta on teatavasti tõesti oluline inimene jazz-klaveri ajaloost, eriti Euroopa mastaabis.

Kuidas võrdleksite oma kodupublikut eesti kuulajaskonnaga?
Inimesed, kes siia täna olid kogunenud, olid tõesti imelised. Kuulati väga hoolega, hindan väga tänast kuulajaskonda. Kõik sõltub tegelikult sellest, missugune on meeleolu ja olustik, millal kontsert toimub jne. Inimesed on inimesed.

Kas olete rahul selle saaliga, kus Teil täna tuli esineda?
Väga kena, olen siin kordi mänginud, aga täna tundsin end siin väga mugavalt. Kui mängida ühes kohas rohkem kui neli-viis korda, siis harjub kohaga ära. See oli igal juhul väga meeldiv kogemus.