The Dynamite Vikings laupäeval Kloostri Aidas

27. juuni 2006

1. juulil esineb Kloostri Aidas Eesti-Rootsi-Taani koosseisuga The Dynamite Vikings, kelle fantaasiad triivivad rockilikust energiast sulnide mõtisklusteni. Puudu pole ka huumorist.

Laupäeval 1. juulil esineb Kloostri Aidas rahvusvahelise koosseisuga bänd The Dynamite Vikings – rootslane Thommy Andersson, taanlane Karsten Matthiesen ja Jaak Sooäär.

The Dynamite Vikingsi debüütkontsert toimus 1998. aasta kevadel Sakala suures saalis Jazzkaare raames. Kõik trio liikmed on mitmel rindel aktiivselt tegevad põhjamaade jazzmuusikas, ent just dünamiitviikingid on kõigi kolme jaoks jätkuvalt n-ö põhibändiks.

Viikingite märksõnadeks on energia ja elekter, kaasaegne jazzrock pakub jätkuvalt meeldivaid üllatusi. Bänd rokib kui vaja, ja mõtiskleb kui väga vaja. Vahel, täiesti ette hoiatamata, isegi svingib sõrmi nipsutama panevalt ja teeb muid lavalisi trikke, võides mõjuda reibastavalt eklektiliselt.

Selle aasta Jazzkaarel esitlesid viikingid oma teist CD-d “Search For Happiness”. Esimene – “Vikingology” – ilmus 2003. a.

Koosseis:
Jaak Sooäär (Eesti) – kitarr, elektroonika
Thommy Andersson (Rootsi) – bass, elektroonika
Karsten Mathiesen (Taani) – trummid, elektroonika, laul

Piletid 60 krooni müügil tund enne kontserdi algust kohapeal.