The Look Of Love

08. detsember 2005

8. detsember kell 19.00
Estonia Kontserdisaal
Karl Madis ja Jürmo Eespere ansambel (Eesti-Soome)
RIGMOR GUSTAFSSON GROUP (Eesti)

“Kindel edu Norah Jones kõrval” kuulutab Kanada Journal de Quebec, “See on aasta kaunemaid vokaaljazzi albumeid” annab hinnangu Jazzreview.com, “Gustafsson demonstreerib loomupärast head maitset” kiidab Downbeat. Need ja paljud teised vaimustatud arvustused on saatnud Rigmor Gustaffsoni heliplaati ja kontserte Bacharachi muusikaga. Harva kohtab orginaalile võrdväärset ja samas omanäolist esitust, lauljatar on suutnud popklassika veetlevasse jazzirüüsse riietada. Kuldplaat, rootsi Grammy ja rohkesti muud tunnustust kõnelevad õnnestunud tööst.

Kui mõne aasta eest armastasid kriitikud tituleerida Rigmor Gustafssoni parimaks rootsi jazzilauljaks, siis pärast 2002. aastal ACT-i plaadifirmaga sõlmitud lepingut ja edukaid plaate, tuntakse hoopis laiemalt ja nimetatakse tihti Euroopa jazztippude seas. Igaüks, kes on kuulnud-näinud tema esinemisi, võib tõdeda, et tegemist on karismaatilise lauljatariga, kellel on oma soe ja südamlik väljenduslaad ja laitmatu tehnika, ta rütmitaju on veatu ja ka kõige keerulisemad intervallid näivad talle olevat lapsemäng.

Rigmor Gustafsson (s. 1966) alustas lapsena musitseerimist klassikalisel kitarril. 1986. aastal hakkas ta tõsiselt tegelema jazzlauluga ning alustas õpinguid Stockholmi Kuninglikus Muusikakolledzhis, mille lõpetas 1991. Aastatel 1993-1996 õppis Rigmor USA-s Mannes College of Music’is selliste tippmuusikute nagu Sheila Jordani, Reggie Workmani ja Clark Terry juures. New Yorgis moodustas ta oma grupi ja hakkas esinema jazziklubides (Birdland, Smalls, Metronome jt). Rigmor Gustafsson on esinenud koos jazzmuusika tunnustatud suurkujudega nagu Fred Hersch ja Ted Rosenthal ja salvestanud muuhulgas koos Randy Breckeri, Bob Mintzeri ja Dick Oattsiga.

1996 ilmus debüütalbum “In the Light of Day”, 1998 teine album “Plan # 46” ning 2000. aasta märtsis kolmas CD “Rigmor Gustafsson Live”, mis on salvestatud ta rootsi kvintetiga. 2002. aastal sõlmis ta plaadilepingu saksa firmaga ACT ning 2003. aasta septembris anti välja CD “I Will Wait for You” (koos Nils Landgreni ja Fleshquartetiga), mis pälvis Saksamaal maineka jazziauhinna The Jazz Award. Rootsis pälvis CD kuldplaadi staatusesse ja see tõusis jazziedatabeli esinumbriks, tõrjudes sellelt positsioonilt Norah Jonesi.

2004. aasta novembris jõudis plaadilettidele CD “Close To You” Burt Bacharachi lauludega, mis pälvis kuldplaadi staatuse ja Rootsi Grammy. Plaadi on ta pühendanud oma lemmiklauljale Dionne Warwickile, sest nad mõlemad lihtsalt armastavad Burt Bacharachi muusikat. Kuid Rigmor otsustas seaded teha ise nii nagu ta on teinud teistelegi lugudele. Harva kohtab originaali kõrval sedavõrd õnnestunud uusi versioone. Plaadil on saateansambliks Jacky Terrason Trio ja külalisena teeb kaasa Nils Landgren. Kõlavad Bacharachi tuntud lood, mida on esitanud ka eesti artistid nagu Alfie, Väike palve, Langeb vihmapiisk jpt.

2004.a. turneedel külastas Rigmor Gustafsson Itaaliat, Prantsusmaad ja Hiinat. 2005.a. on seljataga edukad kontserdid Itaalias, Prantsumaal, Saksamaal, Šveitsis, Dubais ja mujal. Nüüd on Rigmor Gustafsson jõudnud tuuriga Eestisse ning teda kuuleb 8. detsembril Estonia Kontserdisaalis.