The Orb, Susanna, Plannigtorock jt Kumu ÖÖl

22. mai 2008

20. juunil toimuv 3. Kumu ÖÖ toob Eestisse väga esindusliku valiku muusikuid.

Reedel, 20. juunil toimub kolmandat korda Kumu ÖÖ festival, mis siiani on nii artistide kui publiku arvu poolest iga aastaga jõudsalt kasvanud. Tänavune festival on kolinud suvele veelgi lähemale ning tervitab 21. juunil Eestimaale jõudvat suve esmakordselt ka suure välilava avamisega Kumu sisehoovis.

Eelmise aasta Kumu ÖÖ müüs välja kõik 2500 piletit ning ukse taha jäi mitusada muusikahuvilist. Sel aastal on Kumu ÖÖ artistide line-up veelgi pikem ja tihedam ning lisaks seni tuttavaks saanud kolmele siselavale näitustesaalis, fuajees ning auditooriumis võib sel korral suuremaid live-bände vaadata ka suvise tähistaeva all kunstikeskuse sisehoovis.

Kumu ÖÖ on võtnud eesmärgiks pöörata igal aastal eriliselt tähelepanu aktuaalsete ja omanäoliste Eesti artistide plaadiesitlustele ning sel korral on fookuses Tallinna diskopunkarid Stella oma kauaoodatud esikalbumiga “Love You Boy” ja Järvamaa juurtega pärimuselektrot esitav Köök seniavaldamata lugusid sisaldava 7-tollise vinüülsingliga “Ereliukas”.

Oma esikplaati “Päike ja jää” esitleb aastast 2004 tegutsenud meloodilist ja hingestatud omaloomingut viljelev Cloudspeak (Kadi Uibo, Paavo Eensalu, Eno Kollom). Samuti jõuab debüütalbumiga “8Hz” avalikkuse ette Eesti dubmuusika esinimeks tõusnud Maikameikers. Lisaks tutvustab oma värkselt valminud plaati UMA ehk Aleksei Saks ja Robert Jürjendal.

Välisartistide nimekiri on kolmandal Kumu ÖÖl pikem ja sisukam kui kunagi varem – peaesinejaks on Briti ambient-staar the ORB (meenutagem nende hitti “Little Fluffy Clouds”). Üles astuvad 21. sajandi Janis Jopliniks tituleeritud hulluse ja geniaalsuse piiril kõikuv Berliini videokunstnik ja muusik Plannigtorock, Norra laulja ja lugudekirjutaja Susanna (tuntud kollektiivist Susanna & The Magical Orchestra), Islandi indie-ime Mugison, piire ületava lähenemisega Briti tantsupunt They Came From the Stars I Saw Them, erinevate klaveritehnikatega eksperimenteeriv saksa pianist ja helilooja Hauschka (Volker Bertelmann ), Leedu trip-hop-punt Fusedmarc ja paljud teisedki.

Kumu ÖÖ kordaminekuks on ühendanud jõud üritustesarjad Jazz´n´Motion (BDG) ja Hea Uus Heli ning Kumu Kunstimuuseum.

Piletid müügil Piletilevis esmaspäevast, 26. maist hinnaga 295 krooni.
Hansapanga klientidele piiratud kogus pileteid hinnaga 250 krooni (kehtib Hansapanga kaardi ettenäitamisel Piletilevis)

Üritust toetavad Hansapank, A.Le Coq, Kultuuriväärtuste Amet, Norra Suursaatkond, Goethe instituut ja Nordic Hotels Forum.