Toyah Willcox Rock Cafe’s

24. oktoober 2007

Toyah Willcox esitleb oma uut ansamblit “The Humans” ja Pat Mastelotto esitleb ansambli “Tuner” uut CD-d “Pole” 25.oktoobril kell 21.00 Rock Cafes.

Toyah Willcox esitleb oma uut ansamblit The Humans ja Pat Mastelotto esitleb ansambli Tuner uut CD-d “Pole” 25.oktoobril kell 21.00 Rock Cafes.

Briti rocklaulja-näitleja Toyah Willcox’i nimi tähendab indiaani keeles eluandjat vett. Texases asub isegi Toyah’i-nimeline linn. Ta ema oli tantsijanna ja muusika oli loomulik osa nende kodusest atmosfäärist. Toyah hakkas lauljana esinema 7-aastaselt muusikakallakuga koolis, seejärel õppis ta Birminghami Old Rep Draamakoolis.

Toyah’i lemmikmuusikute hulka kuuluvad ta sõbratar Kate Bush, aga ka Patti Smith, David Bowie, Lou Reed, Bill Rieflin, Debussy, Arvo Pärt jpt. Oma ansambli (nimega Toyah) asutas ta 1978. aastal. Juba 1982. aastal võitis ta inglise populaarseima rock/pop artisti tiitli. Aastatega on tal kogunenud paarkümmend albumit, 13 singlit on jõudnud inglise Top40 tabelisse. Ansambel Toyah on oodatud esineja briti lavadel, suve jooksul esineti turneel koos Belinda Carlisle’i ja Spandau Ballet’ga keskeltläbi 10,000 kuulajale kontserdi kohta. Oma albumitest on Toyah’i lemmik üks viimastest “Love Is The Law”. Teistsugust muusikat esitab lauljatar muusikalilavadel, kus ta lemmikuks on John Kanderi “Kabaree”. Näitlejana esineb Toyah nii filmides kui teatrilaval. Tema lemmikud on Shakespeare’i „Tõrksa taltsutus“ ja “Suveöö unenägu”, Zola “Therese Racquin” ning filmirollid koos Katherine Hepburni ja Laurence Olivier’iga filmides “The Ebony Tower“, „The Corn is Green“ jt. Toyah jaoks on kirjutatud ka näidendeid nagu „Cheap Thrills“ lauljatar Janis Joplini elust.

Ta on armastatud saatejuht paljudes BBC teleprogrammides. Ta on osalenud BBC sarjades nagu “The Magic & Mystery Show”, “Fasten Your Seatbelt”, “On Offer”, “Doctors”, “Holiday On A Shoestrting”, pühapäeva hommikuprogramm “The Heaven & Earth Show”, “Picasso’s Women!” , “Snow White and the Seven Dwarves”, “Beyond Medicine” Discoveryle jne.

Viis aastat tagasi alustas ta ka oma kirjanikukarjääri. Tal on oma firma, mis kirjutab filmistsenaariume ning aasta jooksul kirjutab ta ise vähemalt kolm stsenaariumi. Esimene suurem kirjatöö oli autobiograafia “Living Out Loud”, mis ilmus aastal 2000. 1986. aastal abiellus Toyah legendaarse King Crimsoni kitarristi Robert Fripiga. Nad on esinenud ka koos, kuid praegu on nad pigem teineteisele sõbralikud kriitikud. Kogu seltskond, kes esineb Rock Cafes, on nii või teisiti seotud Robert Fripi ja King Crimsoni vaimsusega. Kuulates The Humansi muusikat kahetses Fripp, et ei osale ise selles bändis.

Toyah’i värskesse koosseisu The Humans kuuluvad R.E.M-ist ja paljudest teistest koosseisudest tuntud multiinstrumenatlist Bill Rieflin ja ta oma ansambli Toyah muusikajuht kitarrivirtuoos Chris Wong, kellega ta teeb koostööd juba kümme aastat. The Humansi muusika jutustab värvikatest inimsaatustest ja on oma helivärvidelt ja rütmidelt vaheldusrikas.

Koos The Humansiga ja ka eraldi on laval King Crimsoni trummari Pat Mastelotto ja noore saksa kitarristi Markus Reuteri ansambel Tuner, muusikud on koos salvestanud kaks heliplaati “Totem” (2005) ja “Pole”(2007). Mastelotto ja nooruke kitarrist-produtsent Reuter kohtusid juhuslikult rongis 2002. aastal kui King Crimson oli parajasti Saksamaa turneel. Vestlusest arenes kolm aastat kestnud kirjavahetus, mis viis välja koostööni. Kuna mõlemad on ka elektroonikaspetsid, siis kõlab nende duo nagu orkester. Nad mängivad unenäolistel fantaasiatel, mis on kord ärevad kord lootustandvad nagu elugi siin planeedil Maa.

25. oktoobril Rock Café’s
26. oktoobril Tartu Jaani kirikus
27. oktoobril Viljandi Kultuurimajas