Triade ja Innanen startisid

10. oktoober 2003

Eilse kontserdiga Seinäjoel alustasid prantsuse ansambel Triade ja saksofonist Mikko Innanen oma turneed, mis oktoobri lõpus jõuab otsapidi ka Tallinna.

Eilse kontserdiga Seinäjoel alustasid prantsuse ansambel Triade ja saksofonist Mikko Innanen oma turneed, mis oktoobri lõpus jõuab otsapidi ka Tallinna. Ringereisi korraldab Soomes paiknev agentuur Vapaat Äänet, tänu millele on viimastel aastatel Eestis esinenud mitmeid huvitavaid uue loomingulise jazzmuusika esitajad Prantsusmaalt.
Soomes debüteeris Triade suvisel festivalil Pori Jazz tänavu juulis. Ka seal mängisid nad Ultra Music kontserdil koos Mikka Innaneniga.
Mikko Innanen on huvitava musitseerimisega Soomes endale kätte võidelnud uue generatsiooni kõige huvitavama muusiku tiitli. Tema kujutlusvõimet ja mängutehnikat oli võimalik jälgida ka kevadisel Jazzkaarel, kus ta musitseeris koos trummar Han Benninki ja kitarrist Jaak Sooäärega. Ilma ühegi eelneva proovita lavale astunud kolmik suutis pakkuda leidliku ja vihjeterohke kava, milles oli nii postmodernistlikke kollaažitehnikaid kui väga nauditavat grupiimprovisatsiooni, mida vürtsitas paras annus teravat huumorit.
Ajalehes Helsingin Sanomat kirjutas Jukka Hauru Triade’i ja Mikko Innaneni esinemise kohta: “Kõige hämmastavam oli ehk see, et Innanen suutis ühtmoodi muljetavaldavalt kohelda kõiki saksofone: sopranit, alti, tenorit ja baritoni. Tema esitus hakkab lähenema sellele, mida näiteks pakub James Carter, kuid ta ei teinud tsirkust, vaid kõik, mida ta korda saatis, oli terviku huvides ja muusikale mõeldes.”
Triade’i koosseisu kuuluvad: Cédric Piromalli (klaver, Fender Rhodes), Sébastien Boisseau (bass), Nicolas Larmignat (trummid)

Triade & Mikko Innanen

9.10. Seinäjoki, kl 19
10.10. Raahe, Panimo klo 21
11.10. Tyrnävä, Kirkkomännikö kool kl 19
12.10. Oulu, NuKu kl 19
13.10. Orivesi, Oriveden kool kl 19
14.10. Loviisa, Marilyn-saal kl 19
15.10. Turu, Blanko kl 21
16.10. Helsinki, Kanneltalo kl 19
17.10. Kerava, Kerava teater kl 19
18.10. Kopenhaagen, Kanten
22.10. Kuopio, Muusikakeskus kl 21
23.10. Jyväskylä, JazzBar kl 21
25.10. Umeå Jazz Festival (Rootsi)
27.10. Tallinn, Estonia talveaed kl 19