Tublimad noored jazziajakirjanikud sõidavad Pori Jazzile

25. märts 2007

Juulis sõidavad Pori Jazzile kaks tulbimat jazzkaar.ee reporterit, kes on aasta jooksul silma jäänud isikupäraste ja asjalike artiklitega. Tutvu preemiale kandideerimise tingimustega.

Tänavu juulis avaneb noortele jazziajakirjanikule võimalus külastada akrediteeritud ajakirjanikuna Pori jazzifestivali. Võitjad kuulutatakse välja 28. aprillil kell 13 Rahva Raamatu kaupluses Viru keskuses Archie Sheppi intervjuusalvestuse eel.

jazzkaar.ee portaalis avaldatud artiklite põhjal valitakse kaks kirjutajat, kes esindavad jazzkaar.ee´d Pori Jazzil ning kajastavad festivalisündmusi veebilugejaile. Auhinnaga soovivad korraldajad innustada noori jazzist kirjutama, et tulevikus oleks Eestis rohkem professionaalseid ja isikupäraseid jazziajakirjanikke, kelle artikleid oleks huvitatud avaldama ka Eesti juhtivad ajalehed-ajakirjad. Nii muutuks ka eesti muusikaajakirjandus mitmekesisemaks.

Sõit saab teoks tänu Soome Turismiarendamise Keskusele Eestis ning Jazzkaarele. Noori reportereid toetatakse juba kolmandat hooaega. Eelmistel aastatel on preemiareisiga Poris käinud Mari Hiiemäe, Rivo Randver ja Eliis Vennik.

Professionaalsetest ajakirjanikest koosnev zhürii valib kaks noort kirjutajat, kelle artiklid paistavad silma sisukuse ja isikupära poolest. Oluline on ka ajakirjanduslik korrektsus.

Kuidas kandideerida Pori Jazzi preemiale?
– esita kolm enda kirjutatud artiklit, mis on ilmunud jazzkaar.ee´s vahemikus mai 2006-märts 2007
– sobivad nii arvustused kui ka intervjuud
– saada artiklid veebilinkidena aadressile toimetus@jazzkaar.ee
– põhjenda mõne lausega, miks just need artiklid esitad
– tähtaeg 18. aprill

Juba aastaid teeb jazzkaar.ee koostööd paljude jazzikontsertide korraldajate ja festivalidega Eestis – Nõmme Jazz, Juu Jääb, Eesti Kontsert, Eesti Jazzliit, Improtest, Kloostri Ait jt. Just nende korraldajate sündmusi on ka noored jazzireporterid veebis kajastanud.