Tudengijazz 2004 kokkuvõte

16. veebruar 2004

Tudengijazz 2004 toimus 12.-14. veebruaril ja tõi kokku üle 80 esineja ning üle 600 pealtvaataja.

Järjekorranumbrilt juba 20. festival Tudengijazz toimus 12.-14. veebruaril 2004 ja tõi kokku üle 80 esineja ning üle 600 pealtvaataja.
Üritus läks kõikide osapoolte arvates korda ning oodata on Tudengijazzi traditsiooni edasikandmist ning tugevnemist. Tänavune Tudengijazz erines oma eelkäijatest lisaks korraldusmeeskonna vahetusele ka võibolla mõnede uute spondeerimisvõimaluste avamise poolest.
Nendest ehk märkimisväärseim muusikalise silla ehitamine professionaalsete muusikute ning tudengite vahele. Nimelt aitasid Global Music Group, Elwood Music, Pedrobeat, Raul Vaigla, Helin-Mari Arder ja Raivo Tafenau Tudengijazzi andes noortele muusikutele innustuseks ning muusikalise maitse teritamiseks tasuta oma ilmunud heliplaate.
Veel oli selle-aastaseks eripäraks, et üles astusid vaid Eestis tegutsevad ansamblid. Mitte ainult et oli võimalik kolm kontserti läbi viia üksnes Eesti muusikute osalusel, vaid esineda soovijaid jäi ülegi. Järgmisel aastal püüame ka selles vallas asjad nii sättida, et kõik soovijad ikka lavalaudadele pääseksid. Tänavused üllatajad olid kõik, kedagi eraldi välja tuua ei soovikski.
Ehk ainsa üllatajana mainiksime ära Eesti Raadio, kes üllatas nii korraldajaid kui esinejaid, nõustudes salvestama kogu kontserdi ning ehk on varsti võimalik igaühel muusikapoodidest ka endale Tudengijazz 2004 muusikalised tipp-hetked koju kaasa viia.
Tänavust noorte muusikafestivali Tudengijazz 2004 toetasid Kultuurkapital, Tartu Ülikooli Kirjastus, Aktaprint, Club BonBon, Viljandi Kultuurimaja ja www.muusik.net.

Lugupidamisega,

Tudengijazzi toimkond

Tudengijazzil esinesid:

1) 4Tune Quartet: Virgo Sillamaa – kitarr, Erki Pärnoja – kitarr, Marti Tärn – bass, Reigo Ahven – löökriistad.

2) Mikrokambodzha: Madis Zilmer – löökriistad, Raun Juurikas – klaver, Krutik – el.kitarr, Raivo Prooso – bass, Ziil – trompet.

3) EMA Bigbänd: Teet Raik – dirigent, Danel Alio – I altsaksofon, Jandra Puusepp – II altsaksofon, Kristjan Masurtzak – II tenorsaksofon, Margus Männa – I ternorsaksofon, Eha Sõelsepp – baritonsaksofon, Aarne Ots – I trompet, Neeme Ots – II trompet, Lauri Kivil – III trompet, Ivo Jürisson – IV trompet, Johannes Kiik – I tromboon, Anton Besshotnov II tromboon, Kristjan Kallas trummid, Raun Juurikas klahvpillid, Virgo Sillamaa kitarr ja Henno Kelp bass, solistid Helin-Mari Arder ja Hele Raik.

4) Jazz Do It: Juhataja Villu Veski. Solistid Silver Sepp ja Sofia Rubina, Elana Strengevitz – saksofon, Marko Mägi – sopran- ja tenorsaksofon, Dagne Eskor – löökriistad, Nikita Grustsev – trompet, Marti Tärn – basskitarr ja kontrabass, Taivi Mölder – klahvpillid, Reigo Ahven – löökriistad.

5) Reverence: Jüri Kõlvart – Klaver, Kaarel Liiv – fretted ja fretless basskitarr, Mairo Marjamaa – alt ja sopransaksofon, Ivo Priilinn – Löökpillid.

6) Otsa Kooli Bigbänd: solistid – Liina Saar, Uku Suviste, Marvi Vallaste, Rebecca Kontus.

7) Jazz Beatz: Marit Väin – vokaal, Katrin Kvade – alt sax, Mairo Marjamaa – alt ja sopran sax, Märt Viljaste – trompet, Anneli Kõressaar – klahvpillid, Grete Soosalu – klahvpillid, Karl Kanter – kitarr ja löökpillid, Helena Anni – kitarr, Kaarel Liiv – basskitarr, Ago Luberg – trumm, Holger Marjamaa – trumm ja löökpillid.

8) Jazz-Rabbitz Vol.2: Evaliis Timmusk – klaver, Kaisa Kaha – löökpillid, Siim Usin – bass, Merje Kägu – elektrikitarr.

9) Helin-Mari Arder & Trio de Janeiro: Helin-Mari Arder – vokaal, Jaak Lutsoja – akordion, Teet Raik – akustiline kitarr, Ara Yaraljan – kontrabass.

10) HETIN NYT!: Erki Pärnoja – kitarr, Kristjan Mazurtzak – tenorsaksofon, Danel Alio – altsaksofon, Kaarel Liiv – basskitarr.