Tudengijazz näitab Euroopa jazzi tulevikku

01. veebruar 2006

14.-18. veebruarini toimub Tallinnas, Tartus ja Viljandis 23. korda Tudengijazzi festival, mis koondab ligi 70 tulevast Euroopa jazzilavade vallutajat nii Eestist kui ka lähiriikidest.

Üle kahekümne aasta Eesti, võimalusel ka teiste riikide tegev- ja harrastusmuusikuid ning muusikatudengeid koondav festival „Tudengijazz ’06” toimub tänavu 14.-18. veebruaril kolmes linnas – Viljandis, Tartus ja Tallinnas.

Tänavu pöörame peamise tähelepanu muusikutele ja kollektiividele, kellel pole varem olnud võimalust laiemat tuntust koguda. Samuti on oluline integratsiooniline aspekt, st lähendada erineva emakeelega Eesti elanikke, seda nii muusikute kui kuulajaskonna osas.

Tudengijazzi raames astuvad üles muusikud nii Eestist kui ka piiri tagant – Norrast, Rootstist, Soomest. Kokku on oodata kuni 70 artisti, nende hulgas „Young Frontiers” (Rootsi) Anders Jormini eestvedamisel, Sibeliuse Akadeemia jazzosakonna ansambel Jari Perkiomäki juhendamisel ning „Sasquatch” Norrast. Eesti muusikutest astuvad üles Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia jazzansambel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonna ansambel, „Breeze“ ning paljud teised jazzmuusikud.

Kontserdid toimuvad Tallinnas Jazziklubis (NO99), kohvikus Café F, Von Krahli baaris, Kloostri Aidas, Tartus lokaalis Suudlevad Tudengid ja Tartu Jazziklubis (Ülikooli kohvik), Viljandis pubides Liverpool ja Tegelaste Tuba ning Viljandi Kultuurimajas.

Noortest muusikutest hoolivad ja nende tegemisi toetavad Sokos Hotel Viru, Kultuurkapital, Kultuurkapitali Tartumaa ekspergrupp, Hasartmängumaksu Nõukogu, Norra Kuninglik Suursaatkond, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia jpt.

Festivali passid on müügil Piletilevi müügikohtades ning Statoilis, kontserdipiletid esinemispaikades.