Tudengijazz toimub tänavu 20. korda

04. veebruar 2004

Tudengijazz 2004 toimub tänavu 10.-12. veebruarini Tartus, Viljandis ja Tallinnas, esitledes peamiselt Eestis tegutsevaid noori jazzmuusikuid.

Noorte muusikafestival Tudengijazz 2004 toimub tänavu 10.-12. veebruarini Tartus, Viljandis ja Tallinnas ning traditsiooniks saanuna esitleb peamiselt Eestis tegutsevaid noori jazzmuusikuid.
Festivali avaüritus toimub Tartu jazziklubis Illegaard 10. veebruaril algusega kell 20. Järgmine Tudengijazzi kontsert toimub kolmapäeval kell 19 Viljandi kultuurimajas. Kell 19.00 mängivad seal Marti Tärn & Marko Mägi (kontrabass ja saksofon)
Marti Tärn õpib Viljandi Kultuuriakadeemia II kursusel jazz-pop muusiku erialal basskitarri ja kontrabassi. Ta on mitmekülgne muusik, kes on koostööd teinud Ewert Sundja, Gerli Padari, Sofia Rubina jt. Samuti on ta üles astunud muusikali Cabaret orkestris.
Marko Mägi on Rainbowjazz 2003 konkursi Parima Instrumentalisti tiitliga pärjatud saksofonist, kes on esinenud koos Sofia Rubina, Lembit Saarsalu jt. Kell 19.20 tuleb lavale Jazz Beats (Iljo Tooming ja Saue Muusikakooli õppurid).
Jazz Beats on 11-liikmeline noorteansambel, mis on tegutsenud aastast 2000. Noorte muusikute vanus varieerub 12-17 eluaastani. ühiseks huviks improvisatsiooniline jazz ja rütmimuusika. Repertuaaris on jazz, groove ja latin-muusikat. Esinenud ka Tudengijazz 2003 raames.
Kell 20.30 Otsa kooli bigbänd (Siim Aimla juhatusel) Selle tavalisest väiksema bigbändi üheks eripäraks on, et see koosneb nii pop-jazz kui ka klassikalise poole õpilastest. Repertuaar lai ja üllatusterohke. Selle kontserdi raames astuvad üles noored lauljad Liina Saar, Uku Suviste, Marvi Vallaste ja Rebecca Kontus.
Kell 21.45 Jazz Do It (Viljandi Kultuuriakadeemia) Jazz Do It on Viljandi Kultuuriakadeemia ansambel, mis koosneb muusikatudengitest kõikidelt kursustelt. Vokaalsolistid on Silver Sepp ja Sofia Rubina. Rainbowjazz 2003 konkursi Parim Ansambel!
Kell 22.45 algab Viljandi kultuurimaja kohvikus jamsession.

Festivali peakontsert leiab aga aset 12. veebruaril Von Krahli baaris ja kujutab endast muusikalist maratoni. Festival lõpeb ametliku afterpartyga Club BonBonis, kus astub üles funk-soul-jazz bänd Q-Continiuum Soomest.
Festivalil Tudengijazz 2004 esinevad teiste seas Helin-Mari Arder ja Trio de Janeiro, Ewert Sundja Jazzband, EMA Bigbänd, Jazz Do It (Viljandi Kultuuriakadeemia), Mikrokambodža, Jazz-Rabbitz vol.2, Jazz Beatz (Saue Muusikakool), Reverence, Otsa Kooli Bigbänd, Hetin NYT! ja 4Tune Quartet.
Tudengijazz toimub tänavu 20. korda. Esimene festival toimus 1982. aastal tollaste muusikaõppurite eestvedamisel ning saavutas suisa üleliidulise maine. Oli aeg, kui festivali lõppkontserdid toimusid inimesi tihkel täis tuubitud Estonia kontserdisaalis.