Tudengijazzile tuleb üle 100 muusiku

06. jaanuar 2005

9.-12. veebruarini toimub Tallinnas, Tartus ja Viljandis 22. Noorte & Tudengite Rütmimuusika Festival “Tudengijazz 2005”, mis toob Eestisse rekordarvu välisesinejaid.

Juba üle 20 aasta on Eesti noortele jazzmuusikutele peamiseks kogunemis- ning esinemispaigaks rütmimuusika festival “Tudengijazz”. Alati innovatiivne muusikasündmus on tänavu võtnud missiooniks ehitada uusi sildu ka teiste riikide noorte muusikutega. Seepärast tuleb “Tudengijazzile” rekordiline hulk esinejaid väljaspoolt Eestit.

Kahel laval astub 4 päeva jooksul üles üle 100 noore muusiku Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist. Esinejate seas on d´Orange (Leedu), Husband (Soome), Virgo Sillamaa Trio (Eesti), Saules Kliosas (Leedu), Jaska Lukkarinen Trio (Soome), Link (Rootsi), Takanen/Haavisto Quartet (Soome), Ewert Sundja (Eesti) ja palju teisi noori jazzmuusikuid.

Väliskülaliste haridustee äratab aukartust. Paljude bändide liikmed on pärit naaberriikide tippõppeasutustest, on Rootsi Kuningliku Akadeemia, Sibeliuse Muusikaakadeemia ning Kaunase Muusikaakadeemia õppureid.

Muusikaliselt on festivalil esindatud rohkem erinevaid suundi, stiile ning kõlapilte kui kunagi varem. Traditsioonilistest jazzitriodest 9liikmeliste funk- ja klubimuusika bändideni varieeruv kava hoolitseb ka kõige pretensioonikamate jazzisõprade soovide eest.

Festivali visuaalne teostus valmis koostöös tunnustatud kunstniku Nervaga.

Noortest muusikutest hoolivad ja nende tegemisi toetavad Kultuurkapital, Jazzkaar, Aktaprint, Club Tallinn, Balti Kontsert, ETV, A-Film, Eesti Raadio, Eesti Jazzliit, Teater Vanalinnastuudio, Viru Keskus, Hansabuss, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Piletilevi, MTÜ Komos, Viljandi Kultuurimaja, Nerva Kunstikamber jpt.

Tänavused kontserdid toimuvad Viljandi Kultuurimajas (09.02), Tartus klubis „Tallinn“ (10.02) ning Tallinnas Vanalinnastuudios (11.-12.02).

Päevapiletid maksavad 40-100 krooni.
Müügil on ka festivali pass hinnaga 150 krooni, mis tagab sissepääsu kõikidele kontsertidele.
Pileteid müüakse Piletilevi müügipunktides.