Tule Avishai Coheni õpituppa ja intervjuule

13. veebruar 2008

22. aprillil annab Jazzikuu Jazzisaadik Avishai Cohen eksklusiivintervjuu ning jagab autogramme. Et publikut mahub piiratud hulgal, tuleb end eelnevalt kirja panna.

Tänavuse Jazzikuu kõige väärikam külaline – Jazzisaadik – on bassist, helilooja ja ansamblijuht Avishai Cohen Iisraelist. Aastate eest New Yorgis Chick Corea ansamblis alustanud ning tänaseks üheks mõjukaimaks džässbassistiks tõusnud Cohen viibib Tallinnas aprilli viimasel nädalal, et osaleda Jazzikuu ettevõtmistes ning tutvustada oma uut, järjekorras juba üheksandat plaati.

Teisipäeval 22. aprillil toimub Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias Avishai Coheni workshop, kuhu on oodatud eelkõige muusikatudengid.
Õpitoas osalemise soov tuleb edastada hiljemalt 13. aprilliks e-posti aadressile madli@jazzkaar.ee.

22. aprilli pärastlõunal viibib Cohen Viru Keskuse 1. korrusel asuvas Laseringi plaadipoes, mis tänu uuenduskuurile on selleks ajaks saanud hubase ja noorusliku sisekujunduse. Cohen annab seal intervjuu ning jagab autogramme.

Bassistiga vestleb Eesti Päevalehe muusikatoimetaja Kaur Garšnek. Juttu tuleb nii Coheni muusikalistest tõekspidamistest kui ka kirevast elust dzässmuusikuna. Jazzisaadik on lubanud vastata kõigile kuulajate küsimustele.
Kuna intervjuud mahub kuulama piiratud hulgal inimesi, tuleb kindlasti registreerida hiljemalt 17. aprilliks e-posti aadressile madli@jazzkaar.ee.

Kolmapäeval 23. aprillil kell 20.30 esineb Avishai Cohen Trio Vene Draamateatris. Samal kontserdil kuulutatakse välja Elioni Jazziauhinna ning Noore Jazzitalendi preemia laureaadid ning Jazzisaadik ise annab auhinnad üle.