Tule vali parim Eesti parim noor kitarrimängija!

07. juuli 2008

Viljandi kitarrifestival otsib publiku abi parima kitarrimängija leidmisel.

23. – 27. septembril toimuval Viljandi kitarrifestivalil kuulutatakse lisaks Tiit Pauluse nimelisele Noore Kitarrimängija Preemiale välja ka publiku lemmik kitarrimängija.

Viljandi kitarrifestivali kodulehel www.viljandiguitar.ee on muusikasõpradel juba täna võimalik hääletada nende meelest parimat Eesti noort kitarrimängijat. Kandidaadi ainsateks eeldusteks on vanus kuni 30. aastat ja tasemel improviseerimisoskus. Kõigi hääletanute vahel loositakse välja vabapääsmed Viljandi kitarrifestival 2008 kontsertidele. Publiku lemmik kitarrimängija preemiaks on võimalus esineda 2009. aasta Viljandi kitarrifestivalil.

2008. aasta Viljandi kitarrifestivali peaesineja on mitmekülgne Kanada kitarrist Kevin Breit. Festival tutvustab igal aastal ka erinevaid kitarri sugulaspille. Sellel aastal esineb Viljandis kuulus Norra barokklauto mängija Rolf Lislevand. Lisaks astuvad festivalil üles mitmed kodu- ja välismaised kitarrivirtuoosid – Marzi Nyman (Soome), Alexander Vinitsky (Venemaa), Tiit Paulus, Andre Maaker, Weekend Guitar Trio, Jaak Sooäär, Toomas Vanem, Riho Sibul, Marek Talts jpt. Toimuvad veel õpitoad ja jammsessionid. Kontserdid toimuvad Eesti Pärimusmuusika Keskuses, Viljandi Jaani kirikus, Viljandi Nukuteatris ning kinos Rubiin.

Viljandi kitarrifestivali piletid on müügil Piletilevi müügikohtades, Statoili tanklates ja internetis www.piletilevi.ee. Festivali passe tuleb müügile piiratud kogus ja neid on võimalik soetada festivali kodulehel.

Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Viljandi Linnavalitsus ja Eesti Pärimusmuusika Keskus.