Tulekul Uno Naissoo nimeline loominguvõistlus

17. veebruar 2004

20. korda korraldab Georg otsa nimeline muusikakool Uno Naissoo nimelist loominguvõistlust. Oodatud on kõik kuni 35-aastased muusikaloojad.

23. märtsil korraldab G. Otsa nimeline muusikakool Uno Naissoo nimelise loominguvõistluse. Tegemist on pika traditsiooniga üritusega, mis tänavu toimub juba 20. korda. Eelnevatel aastatel on sellel komkursil osalenud ja silma paistnud paljud eesti pop- ja jazzmuusika tuntud nimed.
Preemiasaajate hulgas on olnud näiteks Urmas Lattikas, Toomas Rull, Kadri Hunt, Ülo Mälgand, Pearu Paulus, Kärt Tomingas, Kersti Kuusk, Jaak Sooäär, Kaire Vilgats, Tõnu Laikre jt. Tänavu on on oodatud võistlusest osa võtma kuni 35-aastaseid helilooja diplomit mitte omavaid noori muusikud. Loomingukonkursil osalevad võistlustööd võivad olla laulud või instrumentaalpalad ilma žanriliste piiranguteta, kestusega mitte üle viie minuti.
Eelnevaks tingimuseks on vaid see, et võistlustööd ei tohi olla varem avaldatud ega ette kantud.
Otsa-kool ootab osaleda soovijailt töid hiljemalt 12. märtsiks aadressil Vabaduse väljak 4, Tallinn. Parimatele on IS Music Team välja pannud auhinnad.

Uno Naissoo (25. III 1928 Viljandi – 5. I 1980) lõpetas 1952. aastal Tallinna Konservatooriumis professor Heino Elleri kompositsiooniklassi. Töötas muusikateoreetiliste ainete õpetajana Tallinna Muusikakoolis (1952–1980) ja Tallinna Konservatooriumis (1979–1980), viimases oli ka levimuusikaõppejõud. Mängis mitmes tuntud ansamblis klaverit.
Teda peetakse jazzi ja popmuusikaalase muusikuhariduse rajajaks Eestis. Just Naissoo initsiatiivil loodi G. Otsa nimelises muusikakoolis 1977. aastal levimuusika osakond. Otsa-kooli on lõpetanud sellised tuntud muusikud nagu Mart Soo, Toomas Rull, Raul Sööt, Heini Vaikmaa, Kare Kauks, Jaanika Sillamaa, Raul Vaigla, Kaire Vilgats, Jakko Maltis, ja paljud teised tuntud pop-jazzmuusika interpreedid. Lõpetajatest on moodustunud mitmed tuntud ansamblid nagu Mahavok, K-Funky jpt.
Heliloojate liidu noortesektsiooni juhatajana ei ehitanud Uno Naissoo kunagi müüri klassikalise muusika ning jazz- ja popmuusika vahele. Ka oma klassikalistele kammerkoosseisudele kirjutatud teostes kasutas ta tihti jazzielemente ja -rütmikat.