Tuuli Tauli muusika seisatab valguse alguses

18. detsember 2008

Nõmme Jazzi jõulukontserdil 21. detsembril Nõmme Rahu kirikus musitseerivad esmakordselt koos õpetaja ja õpilased Mart Soo, Merje Kägu ja Tuuli Taul.

Nõmme Jazzi jõulukontserdil 21. detsembril Nõmme Rahu kirikus musitseerivad esmakordselt koos õpetaja ja õpilased: Mart Soo, Merje Kägu kitarridel ning laulja Tuuli Taul.

Noor laulja, poetess ja helilooja Tuuli Taul esitab eestikeelset omaloomingut. Tuuli on nii sõna – kui viisiseadmisega viimaste aastate jooksul jõudnud enda loomingu vastu tekitada järjest tõusvat huvi.

Tema sügavmõtlikud ja tundelised lood on kõlasid ka Nõmme Jazzi kahe aasta tagusel jõulukontserdil. Tuuli tänavuse jõulukontserdi sooviks on “tuua kuulajad ja esinejad väikeseks ajaks välja pimenemise tundest või tõelisusest, et siis anda teed veelgi püsivamale valgusele. See on peatumise, seisatamise muusika, et lasta kuulajatel unustada hetkeks kõik need asjad, mis teevad muret ja mille pärast on kurb, mille pärast on kiire, külm või üksildane.”

Merje Kägu ja Tuuli Taul õpivad mõlemad Georg Otsa muusikakooli pop- ja jazzmuusika osakonnas ning on koos muusikat kirjutanud, arranžeerinud ja esitanud viimased kuus aastat ning on saanud loomingu eest ka mitmeid tunnustavaid auhindu. Tuuli kirjutisi on avaldatud noorteajakirjas Värske Rõhk.

Mart Soo on kitarrist ja helilooja ning Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpetaja, kelle üks tähtsamaid muusikalisi kooslusi on džässist, elektroonilisest ja maailmamuusikast mõjutatud ansambel Weekend Guitar Trio.

Vaiksele, omaloodud kaunile muusikale lisaks helisevad ka tuntud ja tundmatud jõululaulud.

Nõmme Jazz´i Jõulukontsertide sarjas on toimumas väiksem, tasuta kontsert 19. detsembril kell 19.00.

Kaunis Nõmme (Saksa) Lunastaja kirikus esinevad noored, andekad instrumentalistid, kes mõlemad on end täiendamas Rootsis, Göteborgi Muusikakõrgkoolis. Julia Anstal flöödil ja Aleksandra Anstal vibrafonil ning löökpillidel mängivad mitmeid oma lugusid ning nendega koos laulab Jaanika Ventsel.

Nõmme Jazz kutsub lisaks hingesoojade kontsertide nautimisele toetama ka Eesti Lastefondi, mida saab teha kontsertidel annetustena ning ELF jõulukaarte ostes.

Tuuli Tauli kontserdipileti hinnad on 75 ja 100 krooni. Lunastaja kiriku kontsert on tasuta.

Piletid on müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ning enne kontserti kohapeal. R. 19. dets. 19.00 Nõmme Lunastaja kirikus Julia ja Aleksandra Anstal ning Jaanika Ventsel P. 21. dets. 17.00 Nõmme Rahu kirikus TUULI TAUL, Merje Kägu, Mart Soo Lisainfo veebilehelt www.nommejazz.ee Korraldaja: MTÜ Nõmme Jazz