Ultra Jazz: KTU muusika hing jõudis kuulajani

09. november 2005

Ultra Jazzi minifestivali üks oodatumaid kontserte Kimmo Pohjoneni ja King Crimsoni muusikute ühisprojekt KTU tõi Rock Cafesse täismaja.

Esmaspäeval 7. novembril andis Rock Cafe`s järjekordse kontserdi Soome artist Kimmo Pohjonen, seekord rahvusvahelise projektiga KTU. Koosseisu kuulusid Texase muusikud Pat Mastelotto ja Trey Gunn ning Soome sämplerimängija Samuli Kosminen.

Jazzkaare veebireporter ja Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng Katrin Kvade vahendab oma muljeid.

Publik võttis bändi vastu suure aplausiga ja ootusärevate pilkudega. Oli näha, et inimesed ootasid midagi erilist ning tavapäratut. Võib arvata, et muusikas on kõik ära proovitud ning enam ei saa inimesi üllatada. Kuid KTU suutis tõestada vastupidist, kinkides inimestele uusi elamusi.

Muusikas oli tunda sügavat tõsidust ning samas ka humoorikat meeleolu. Kui tegemist on Kimmoga, siis on raske anda edasi emotsioone või püüda kirjeldada tema muusikat. Igale inimesele mõjub Kimmo jõuline ja värvirikas muusika erinevalt, tekitades häid ja halbu emotsioone korraga.

KTU pani kohati inimesi naerma ning oli ka hetki, kus publik sulges silmad ning rändas mõtetes kaugele, võluvate akordionihelide saatel. Suurt mõju avaldasid hoogsad rütmid ja võimsad helid, mis vaheldusid vaiksete ja voolavate meloodiatega.

Projekti kõik liikmed on äärmiselt omapärased. Texase kitarrist Trey Gunn üllatas hea tehnikaga ning ainulaadse käitumisega laval, küsides trummarilt kontserdi ajal küsimusi. Energiat täis Texase trummar Pat Mastelotto mängis väga jõuliselt, pannes muusikasse kogu hinge. Samuli Kosminen demonstreeris tänapäeva elektrooniliste efektide võimalusi ja kasutamisoskust. Kimmo suutis tekitada inimestes vastuolulisi tundeid, mängides agressiivselt ja raevukalt.

Muusika ei ole nauditav, kui puudub hing. KTU pani kogu oma energia ja hinge pillidesse, mis omakorda jõudis inimesteni.