Ultra Jazzi alustab Marc Ducret

15. oktoober 2007

Ultra Jazz 2007 algas kitarrigeenius Marc Ducret´ trio kontserdiga. Tulekul on palju põnevat. Loe siit!

Ultra Jazz 2007 saab avalöögi pühapäeval 21. oktoobril kell 17.00 Kumu auditooriumis, kus kontserdi annab kitarrigeenius Marc Ducret oma trioga. Kolmapäeval, 24. oktoobril kell 21.00 võib aga Von Krahli baaris kuulda eesti muusikute projekti Syncrotron poolt loodud helisid.

UUS!
Vaata Jevgeni Kulikovi fotogaleriid Marc Ducret´trio kontserdilt Kumus.

Loe Mari Hiiemäe kogutud publikuarvamusi Kumu kontserdilt

Helilooja ja kitarrist Marc Ducret kuulub tänapäeva originaalsemate improviseerijate hulka. Iseõppinud ja erakordselt andekas muusik ei piira ennast ühe konkreetse stiiliga vaid kirjutab eristatavat ja ootamatut muusikat, mis ründab raevuka elektrikitarri pursetega või triivib õrnadesse ipressionistlikesse abstraktsioonidesse, heliseb rock-hittides või läheneb post-bopile, puhkeb müra-laviinidesse või laseb kõlada tükikestel flamenkomaailmast või klassikalisest muusikast. Üks omapärasemaid kitarriste, kes kasutab akustilisi ja elektrilisi, bass- ja baritonkitarre, toodab unikaalseid helisid arvestades kõiki kujutletavaid muusikavorme. Praeguse trio koosseisu moodustas Ducret 1997. aastal.

Kontrabassimängija ja helilooja Bruno Chevillon on üks jahmatavapanevamaid bassiste prantsuse jazzimaastikul. See hämmastavalt elegantne ja peen muusik on tuntust kogunud tänu koostööle Michel Portal’i, Louis Sclavis’e, Paul Motian’i, Stephen Oliva ja Daniel Humair’i ansamblitega. Tema soolokontserte on korduvalt nimetatud unustamatuteks.

Trummar Eric Echampard esindab prantsuse jazzmuusikute nooremat põlvkonda. Ta on Marc Ducret’ga koostööd teinud alates 1995. aastast ning teinud endale nime läbi täpsuse, sugestiivsuse ja elegantsi, olles samas uskumatult eesmärgile pühendunud ning loominguline. Alates 2000. aastast on ta tuntud ka duost soome akordionisti Kimmo Pohjonen’iga.

Trio muusikud on korduvalt esinenud erinevate projektidega Jazzkaare ja Eesti Kontserdi kontsertidel ning võitnud meie jazzisõprade sümpaatia ja tunnustuse.

Ansambel Syncrotron sai alguse Eesti Jazzliidu jazziklubis Teater NO99-s aset leidnud jämmi õhtust, mis kandis nime Jam Club Electric. Kuid nii tugeva muusikalise sõnumiga kollektiiv vajas oma nime. Siit ka Syncrotron.

Bändi ideelised juhid on DJ P. Julm ja trummar Tanel Ruben. Loomingulist impulssi ja lõputut muusikalist sekkumist õhkab aga terve kollektiiv. Muusikapalade autoriteks on nii bändi liikmed kui tuntud jazzi ikoonid: Miles Davis, Freddie Hubbard, jne. Kui otsida ansambli kõlapildi iseloomustamiseks paralleelsusi teiste kollektiividega, võib neid leida selliste seast nagu Cinematic Orchestra ja 4Hero.

Syncrotron on bänd, mis püüab ühendada häid meloodiaid, groove, loope ja ootamatuid helimassiive hetke spontaansuse kasuks, mille tulemuseks on alati uus ja kordumatu asjade meelepärane lahendus. Ansamblis teevad kaasa veel Meelis Vind, Raun Juurikas ja Marti Tärn.

Piletid Marc Ducret’ kontserdile müügil hinnaga 150.- ja 100.- (õpilane, tudeng, pensionär) ning Syncrotroni kontserdile hinnaga 100.- ja 75.- Piletimaailmas ja Piletilevis ning enne algust kohapeal.