Uno Loop annab soolokontserdi

01. detsember 2004

Väsimatu Uno Loop esineb tihti laulu ja kitarriga. 3. detsembril on Kloostri Aidas üks taolistest tema kontsertidest.

Sel reedel toimub Kloostri Aidas Uno Loobi sooloõhtu, kus vanameister mängib kitarri ja laulab lugusid, mida ta oma rohkem kui pool sajandit kestnud muusikukarjääri jooksul populaarseks laulnud on. Soliidses eas Loop on endiselt kadestusväärselt üliheas vormis ning õhtu jooksul tulevad esitusele nii tema enda kui ka mitmete teiste kodumaiste heliloojate lood.
Kindlasti saab kuulda Arne Oidi loomingut, kuna samal päeval on kuulsa laulumeistri 76. sünniaastapäev. Kuulmata ei jää hitiks saanud Arne Oidi “Mis värvi on armastus?”, “Lõke preerias” jt. tuntud lood.

Uno Loobi esitustes on alati omapärast muretust ja loomuomast optimismi. 70ndatel oli just Loop see, kes tõi tänases Eestis ülipopulaarse bossanovameistri Antonio Carlos Jobimi loomingu eestlastele koju kätte.
Loobi juured on svingis, heatasemelises vokaaljazzis, maailma estraadiklassikas ja brasiilia rütmides. Ka praegu on ta hinnatud nii soliidsemas vanuses kuulajate kui ka üle keskmise moodsat muusikat austavate kaasaegsete noorte seas.

Kontsert toimub Kloostri Aidas reedel, 3. detsembril kell 20:00.