Uus eesti muusika!

06. oktoober 2008

16. oktoobril esitleb Von Krahli baaris üks omanäolisemaid professionaalseid noori jazzikooslusi Ajavares oma kevadel ilmubud plaati “Armastuslaul rändlinnule”.

Ajavares
16. oktoobril kell 21
Von Krahli baaris

Ajavares on üks omanäolisemaid professionaalseid noori jazzikooslusi Eesti muusikas. 2008. aasta kevadel ilmunud debüütalbum “Armastuslaul rändlinnule” pälvis kriitikuilt sooje kiidusõnu, kuid tõsi on, et plaat on kontsertversioonis veel esitlemata. Kontsert Von Krahlis ongi ühtlasi plaadi esitluskontsert.

Kevadest sügiseni on pikk maa ja vahepeal on ansambli koosseis veidi muutunud – Marvi Vallaste asemel laulab nüüd ansamblis EMTA lõpetanud ja Rootsis jazzitarkust kogunud Liina Saar. Ansambli repertuaari on lisandunud ka uusi lugusid. Muusikat kirjutavad ansambli liikmed ise: multiinstrumentalist ja arranžeerija Teet Raik, bassist Mingo Rajandi ja kitarrist Paul Daniel; seadetesse on lisanud kordumatuid värve ka Soomes end täiendav saksofonist Danel Aljo ja paljudest bändidest tuntud trummar Ahto Abner. Laulude tekstid on pärit eesti luuleklassikuilt Hando Runnelilt, Juhan Liivilt, Doris Karevalt, aga ka Mingo Rajandi sulest.

Ansambel sai esmakordselt kokku 2006. aasta sügisel sooviga esitada eestikeelset jazzmuusikat. Mõeldud – tehtud. Muusikud on kõik loomingusoonega ja peagi oli kontserdijagu repertuaari olemas. Ansambli loomingut iseloomustab jazzi, popi, rahvamuusika ja oma mõtete ühendamine – kokku aga moodustab kõik siiski stiililise terviku.

Ajavares on esinenud mitmel pool Eestis, samuti festivalidel Jazzkaar 2007 ning Tudengijazz. Viimane suurem ülesastumine oli Rumeenias Bukarestis rahvusvahelisel jazzbändide konkursil, kus publiku huvi ansambli vastu oli äärmiselt suur.

Nende debüütalbumi “Armastuslaul rändlinnule” saatesõnas on öeldud: “Muusika – nagu varesedki – sööb kõike: naeru, pisaraid, sõprust, viha, armastust. Ja – nagu varesedki – tahab teha end kuuldavaks.”

Piletid hinnaga 100.- ja 75.- (tudeng, pensionär) on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ja enne algust kohapeal.
NB! Von Krahlis on õhtustel üritustel vanusepiir 21 eluaastat.