Uus hea muusika festival HEA UUS HELI

05. oktoober 2003

09. – 11. oktoobrini toimub Tallinna saalides ja saalikestes festival, mis pakub nii muusikat kui suhtluskeskkonda, nii kontakti maailmaga kui järjepidevust uue ja hea muusika vallas.

Festivalisarja HUH (Hea Uus Heli) eesmärk on tutvustada kaasaegses muusikas toimuvat. HUH jätkab paljude Eesti muusikahuvilisteni hulga kuulamiselamusi toonud üksikürituste ja väiksemate üritustesarjade “Müsteerium”, “Vision”, “1öö%”, “Reaalsessioonid”, “Electric Café” jt) kaudu alustatut, jätkates tühimiku täitmist erinevate muusikastiilide kirju spektri tutvustamisel ja arendamisel.
Stiilipiiride hägustumise tõttu kaasaegses globaliseeruvas ja infoküllases muusikamaailmas on HUH-i sihiks kujundada uute originaalsete ideede terviklik sümbioos stiilibarjääre ületades. Avatuse ja uuenduslikkuse puhul püüab HUH vältida sihitut eksperimenteerimist ja varasema eitamist eitamise enese pärast. Oluliseks on helikeele kaudu ümbritseva keskkonna tõlgendamine käesoleva ajastu kontekstis, mis ei välista avastamisrõõmu pakkuvaid kõrvalepõikeid ammu unustatud või kaugetele ja eksootilistele helimaastikele.
Üritustesarja abil püüab HUH tekitada omalaadse suhtluskeskkonna, mis ühendaks endas eelkõige erinevaid muusikastiile, muusikalise suhtluse mudeleid, ent miks mitte ka maailmavaateid. Heaks näiteks selle poole liikumisel on näiteks reedel, 10 oktoobril, Von Krahli teatris toimuv “1öö%”, kus HUH kohtub Bahsment’i , ja Supreme’i ning rahvusvahelises plaanis Dublin Electronic Arts Festivaliga.
Kuna HUH pakub stiililist vaheldusrikkust ja püüab kiiresti reageerida muudatustele maailma muusikaelus, hakkab festival toimuma kahel korral aastas (sügisel ja kevadel).

HUH Festival 9-11 oktoober, 2003
Programm + lühitutvustused

Neljapäeval 09.10 21:00
Mustpeade maja keldrisaalis eksootiliste kultuuride muusikat tutvustav üritus
“VÕLU MUSIC” Esinevad:
VOLGA (Venemaa, Moskva)- Alexei Borisovi, Anzela Manukjani ja Roman Lebedevi ühine projekt, mis seob väga unikaalsel moel vana vene pärimusmuusikat kaasaegse elektroonikaga;
ALADIN ABBAS (Egiptus) – ühendab Egiptuse traditsioone lääneliku muusikaga. Aladin ise laulab ja mängib lautot ning teda saadavad Kaj Olander (Soome, flööt), Karo Sampela (Soome, tablad), Kristiina Killo (Eesti, vokaal);
RAGATMIKA (Tallinn), muusikas põimub moodne euroopalik indietroonika india mõjutustega. Videotaust: Roman Anikušin (Moskva) ja Koit Ojaliiv (Eesti)

Pilet eelmüügist Piletipunkti müügikohtadest 75.- / kohapealt 100.-

Reedel 10.10 22:00-05:00
Von Krahli teatris “1ÖÖ%” (loe: sajaprotsendiline öö) Klubilise iseloomuga üritus, kus eeskava on kolmes erineva suunitlusega ruumis.
Teatrisaal on keskendunud stiililiselt progressiivsele electro- ja technomuusikale. Kontserdi annavad:
AUXMEN (Detroit, USA) -endise legendaarse electrofunk grupi AUX 88 aktiivseimate liikmete Keith Tucker’i ja Black Tony uus projekt;
SCION (Berliin, Saksamaa) duo Peter Kuschnereit (Substance) ja Rene Löwe (Vainqueur), kes esindavad innovaatilise Chain Reaction/Basic Channel sõpruskonna elektroonilist dubtechnot;
ROB ROWLAND (Iiri, Dublin) – Iiri elektroonilise muusika üks eestvedajatest, on ka HUHfestivali koostööprojekti Dublin Electronic Arts Festivali (www.deafireland.com) korraldaja;
RAJALEIDJA (Eesti) ehk Joel Tammik, kes on ainus arvestatav kohalik süvatehno viljeleja;
Saali visuaalse elamuse eest vastutab The Original Bubble Show (Läti, Riia) tegemist on Dmitry Zagga ja Artur Punte ainulaadse tehnoloogia abil saavutatud visuaalse vaatemänguga – spetsiaalsetes nõudes segatud värvilised õlid projekteeritakse seinale, tulemus ootamatu ja muljetavaldav.

Proovisaal on reggaekultuuri üritusteseeria BASHMENT päralt, tähelepanu seekord dub-muusikal.
Ruumi peaesinejaks on Suhina Sounds kollektiivi kuuluv trio AB10 (Soome, Helsingi); lisaks mängivad plaate Bashmendi residendid RINGO RINGVEE ja TARRVI LAAMANN.
Baariruum on eklektilisema suunitlusega, et pakkuda vaheldust teiste saalide tantsumeeleolule. Siin võib kuulda väga erinevat atmosfäärilist lounge muusikat. Põhirõhk on kohalike artistide kontsertesinemistel. Esinevad NEMOS/TAEVALAOTUS, GALAKTLAN, PASTACAS, JANEK MURD, KALM, PAAVO “PAF” EENSALU, lisaks enne ja pärast kontsertesinemisi valivad plaadimuusikat SUPREME kollektiivi dj-d ALARI ORAV, VADYA LAHARI ning dj DRUMMIE.

Pilet eelmüügist Von Krahli teatrist ja Piletipunkti müügikohtadest 125.- / kohapealt 150.-

Laupäeval 11.10 kell 19
Niguliste kirikus improvisatsiooniline kontsert postrocki, neoklassika ja avangardjazzi piirimail. Improviseerivad RAINER JANCIS kitarr (Eesti); BRENDAN DOUGHERTY trummid (USA); ANTONIS ANISSEGOS klaver (Kreeka), visuaalid RAOUL KURVITZ.
Piletiinfo tel 056631118

Laupäeval 11.10 kell 21-03
Hobuveskis (Lai 47) “VALGE LAIGU KLUBI” Tegemist on festivali kõige eksperimentaalsema üritusega, kus olemasolevatest raamidest püüavad väljuda:
ALEXEI BORISOV (Venemaa) – rahvusvaheliselt tunnustatud vene elektroonilise ja eksperimentaalse muusika guru, kes on selles vallas aktiivselt tegutsenud juba üle 20 aasta;
KEUHKOT (Soome) – üks põhjanaabrite omapärasemaid muusikuid, kelle performance’i laadse ühemehe-show puhul on lisaks muusikale olulised visuaalne ja sõnaline külg;
Kohalikest artistidest annavad kontserdi PROJEKT UNISON, kosmilise proge kvartett KISMABANDE, MICHAEL CLAY’s FATAL BEAT (Mihkel Kleisi järjekordne eksperiment koos erinevaid stiile esindava viie süntesaatorimängijaga), vendade Andres ja Aleks Tenusaare PLUUS BROTHERS;
video: RAUL KELLER, MAMMUT ja TENCU

Pilet eelmüügist Piletipunkti müügikohtadest 75.- / kohapealt 100.-