Uus Jazzkaare nädal uues kontserdipaigas

18. aprill 2004

Esmaspäeval 19. aprillil toimuvad toimuvad Jazzkaare kontserdid uues kontserdipaigas Sokos Hotell Viru Konverentsikeskuse Grande saalis.

Esmaspäeval, 19. aprillil toimub Sokos Hotell Viru Konverentsikeskuse Grande saalis kaks kontserti. Kell 18.00 esineb Soul of Bass Band Eestist. Kell 21.00 on lava Marc Ducret Trio (Prantsusmaa) päralt.

Esibassid Eestist
Soome plaadifirmalt Silence läinud aasta lõpul ilmunud ja paljukiidetud Raul Vaigla plaat “Soul of Bass” on kontserdiga veel esitlemata. Eesti muusikute Raul Vaigla, Aare Põderi ja Taavo Remmeli kõrval musitseerivad kontserdil ka etioopia päritolu löökpillivirtuoos Mamba, trummar Sami Kuoppamäki ja trompetist Tero Saarti, kõik oma instrumentidel tunnustatud tegijad.
“Võrreldes stuudiosalvestusega on kontsert vabam. Bassi kõrval on seal tähtis roll löökpillidel. Plaadilugudele lisaks kõlab kontserdil ka mõni pala rocki- ja jazziklassikast,” lubab Raul Vaigla.

Kitarrifriik Prantsusmaalt
Prantsuse kitarrist Marc Ducret annab 20. aprilli hommikul workshopi Eesti Muusikaakadeemias ja õhtul kontserdi Jazzkaarel. Elegantse vabavirtuoosi koostööpartnerite loetelu on eriti pikk – vaid Jazzkaare külalismuusikutest on ta esinenud koos Adam Nussbaumi, Dave Liebmani, Django Batesi, Bobby Previte´i ja Francois Courneloup´ga.
Jazzkaarel astub Ducret üles ühe prantsuse praeguse tipptrummari Eric Echampard´i ja bassist Bruno Chevilloniga. Eesti publik teab juba väga hästi kui eriline on prantsuse nüüdisjazz, mille üks markantsemaid tegelasi kitarist Marc Ducret on.

“Äge mikstuur vabaimprovisatsioonist, raskelt raiuvast rockist, õrnakoelistest heliabstraktsioonidest, kiirest postbopist, flamenco-vilksetest ja klassikalisest muusikast – ja seda kõike ühelt mehelt ja ühelt pillilt,” kirjutas John Fordham Guardianis.

Teisipäevast alates hakkavad Jazzkaare ilma tegema orkestrid eesotsas Estonian Dream Big Bandiga ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

Jazzkaar