Uus plaat John McLaughlinilt

03. august 2003

Jazzmuusika üks hetke suurimaid kitarrilegende annab uue plaadi «Thieves And Poets» välja 14. oktoobril.

1990. aasta Pärnu Fiestal mänginud kitarrist ei tee viimasel ajal plaate kuigi sageli. «Thieves And Poets» on seepärast tema muusika fännide seas pikisilmi oodatud. Teada on see, et plaadist olulise osa nii kestuse kui sisukuse poolest võtab enda alla süit kitarrile ka orkestrile. «Thieves And Poest» on kolmeosaline ja vältab 26 minutit.
Deutsche Kammerphilharmonie dirigendiks süidis on Renato Rivolta, solistideks Paul Meyer (klarnet), Viktoria Mullova (viiul), Matt Haimovitz (tšello), Philippe Loli (kitarr) ja Bruno Frumento (timpanid). Staar akustilisel kitarril on teoses mõistagi autor ise.
Ülejäänud lood plaadil on Ameerika Suure Lauluraamatu standardmeloodiad, kus akustilist kitarri sõrmitsevat McLaughlinit saadab Aighetta Quartet (Olivier Fautrat, Francois Szönyi, Alexandre Del Fa ja Philippe Loli). Paaris loos lööb kaasa Helmut «Hell» Schartlmueller akustilisel bassil.
Teada on veel sedagi, et 1972. aastal ilmunud plaadist «Love Dovotion Surrender», kus McLaughlin musitseerib koos Carlos Santanaga, antakse 23. septembril välja kohendatud heliga ja lisalugudega kordustrükk.

Lood plaadil:<br>
1. Thieves and Poets (John McLaughlin)
Part 1 – 12:36
Part 2 – 8:18
Part 3 – 5:38
2. My Foolish Heart (Ned Washington-Victor Young) 5:03
3. The Dolphin (Luiz Eca) 4:16
4. Stella By Starlight (Ned Washington-Victor Young) 4:26
5. My Romance (Lorenz Hart -Richard Rodgers) 4:09