Uus põlvkond tuleb!

18. oktoober 2006

Noorte Jazziöö!
25. oktoobril 20.00 Von Krahli baaris

Laur Joamets Trio,
Pavel Korotajev Kvintett, R-Corp

Jazziööl osalejad on Georg Otsa nimelise Muusikakooli, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Muusikakooli ning Tartu Heino Elleri nimelise Muusikakooli õppurid, keda õpetavad eesti parimad jazzmuusikud.

Laur Joamets Trio naases 2005. aasta Rainbow Jazz konkursilt üllataja preemiaga, seejärel on ta edukalt esinenud veel mitmel konkursil ja kontserdilavadel mitmes Eesti linnas. Oma oskusi on ta lihvinud Ain Agana ja Oleg Pissarenko käe all, praegu on ta H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli III kursuse tudeng. Trio esitab improviseerivat instrumentaalloomingut, mis on mõjutatud Pink Floydi, Dire Straitsi, Led Zeppelini, Jimi Hendrixi muusikast ning vanast delta bluusist. Trio kava, mis kannab pealkirja “Ö” on kui bluusi teekond, millel mitmeid peatuspaiku. Laur Joamets näitab end siin ka slide-kitarri virtuoosina, Tõnu Tubli lisab löökpillidel “jazzivunki”.

Pavel Korotajev Kvintett mängib standardeid ja omaloomingut, mis ühendab svingi-, bluesi- ja rokielemente. Grupi liider Pavel Korotajev õpib Taavo Remmeli käe all kontrabassi TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia neljandal kursusel. Oma bändi teeb ta teist aastat. Akadeemias õpib ka vokalist Arno Tamm. Saksofonist Marko Kask lõpetas kultuuriakadeemia kevadel ja kitarrist Andres Vago sai diplomi kaks aastat tagasi. Ansambli pesamuna Tõnu Tubli õpib Viljandi Muusikakoolis.

Ansambel R-Corp tuli kokku 2006. aasta mais Rebecca Kontuse ja Mairo Marjamaa eestvedamisel. Esimene tõsisem ülesastumine oli juunis Saue festivalil Visioon. Bändi eesmärk on viljeleda funkilikku omaloomingut, inspiratsiooniallikatena on muusikud nimetanud selliseid kollektiive nagu Earth, Wind & Fire ja Incognito. Kõik ansambli liikmed õpivad Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Muusika autorid Mairo Majamaa ja Rebecca Kontus on Eesti publiku seas juba tuntust kogunud. Erilise laulutämbri ja stiiliga Rebecca Kontus on esindanud Eestit Eurovisioonil ja osalenud mitmetel auluvõistlustel. Mairo Marjamaa on jõudnud koos musitseerida eesti jazzitippude ja mitmete nimekate välismuusikutega (David Kikoski, Eric Marienthal) , tema eestvedamisel loodud ansambliga Fusion Service võideti 2005 aasta Rainbow Jazz.

Laur Joamets Trio:
Laur Joamets – kitarr
Johan-Kristjan Konovalov – bass
Tõnu Tubli – trummid

Pavel Korotajev Kvartett:
Arno Tamm – vokaal
Marko Kask – saksofon
Vago Andres – kitarr
Pavel Korotajev – kontrabass
Tõnu Tubli – trummid

R-Corp feat. Rebecca Kontus:
Rebecca Kontus – vokaal
Mairo Marjamaa -saksofon
Lauri Luide – trompet
Sten Valdmaa – tromboon
Rene Puura – klahvp
Karl Kanter – kitarr
Tõnis Kivisild – bass
Boris “Borka” Hrebtukov –löökpillid

Piletid hinnaga 75.- /50.- (tudeng, pensionär) eelmüügis Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ning tund enne algust kohapeal. Vanusepiir 18.