Vaba laine elektroonika võngub Von Krahlis

27. jaanuar 2004

Ulmeplaadid annab teada, et tulekul on taas sajaprotsendiline ÖÖ.

Reedel 30. jaanuaril kell 22 Von Krahli teatri baaris “1ÖÖ%” (sajaprotsendiline öö), mille raames seekord vastupidiselt varem nähtud rahvusvahelise kaliibriga tegelastele a la Cylob, DMX Krew, Scion, Auxmen jne. astuvad lavale Ulmeplaatidega seotud artistid ja nende sõbrad: Antoine Verhaverbeke (Prantsuse-Soome), Kismabande, Taavi Tulev, Tencu & Joel Tammik (Rajaleidja).
Lisaks eelpool mainitud kontsertesinemistele valivad vaba laine elektroonilisi rytme&meloodiaid tantsuks ja muidu äraolemiseks Galaktlan, Jaanus Jõgi & Aivar Tõnso. pilet flaieriga 50 / ilma 60. Kehtiva flaieri võib printida aadressilt: http://0x00.ee/cgi-bin/flaier?/2004.01.30

Esinejatest:

Antoine Verhaverbeke (tuntud ka artistinime Verhaverbeke Krzyzosiak all) on Prantsusmaalt Lillelinnast pärit hetkel Helsingis elav artist, kes aastaid tagasi Soome elama asununa korraldas 2000-2003 koos Mark Robertsiga seiklusliku muusikasuunitluse poolest tuntud Dotcoma Club üritusteseeriat. Viimasel ajal on keskendunud helikeelsele omaloomingule. Eelmisel aastal ilmutas plaadikompanii Abflug Antoine (Verhaverbeke Krzyzosiak) debüütalbumi “Ikkuna”. Iseloomustamaks sellel olevat muusikat võib öelda, et domineerivad ambientsed kitarrieksperimendid läptroonilises võtmes, mida saadab sobiva täheseisu korral ehk ka tantsuliseks osutuv minimalistlik ja ähmane rütmipulseering.

Sakraalse müra ja kosmoserocki kvartett Kismabande: olles vahepeal uuendanud oma tehnilisi võimalusi ja seeläbi muutnud juba niigi kaugelt piire ületavaid helikeele võimalusi veelgi avaramaks on tulemuseks improvisatsioon , mil eesmärgiks ei midagi muud kui kättesaamatud kaugused ajas ja ruumis. Endiselt osalevad kismas TaaviLaatsit, Tanel Paliale, Priit Pääsuke ja Aivar Tõnso.

Taavi Tulev on kohaliku idm-i (või kasutades Taavi enese määratlust apm – abstract party music) noorema generatsiooni kõige lootustandvam artist, tuntud helilooja Toivo Tulevi poeg, kelle loomingus põimuvad kaasaegse elektroonika rütmid meloodiakompositsioonidega lõbusast dramaatiliseni üsna väljendusrikkal kuid ühtlasi geniaalselt lihtsal moel.

Tencu ehk Andres Tenusaar on juba aastaid omapärast elektroonilist rütmipsühhedeeliat viljelev muusik, keda on väga raske mingitesse olemasolevatesse raamidesse paigutada: kohati karm, siis jälle lõbus, väga abstraktne, aga samaaegselt ka rütmiline ja konkreetne.

Ka Myrakaru ja Lu:ki liikmena tuntud Joel Tammik (Rajaleidja) jätkab oma sooloformaadilisi otsinguid senisest veelgi ähmasemate kauguste suunas ja tema tehnolikus rütmis töötav dubiline kõla/kajauniversum mõjub üha enam uimastavalt ja täitvalt. Tulemuseks on tantsumuusika kõrvadele, kus väga kaugel asuvad helid jätavad ohtralt ruumi fantaasialennule.