Väljasõidud tundmatule helimaastikule!

26. oktoober 2006

ULTRA JAZZ
1.-3. november Tallinnas ja Viljandis

Jazzkaare Sügishooaeg kulmineerub novembri alguses festivaliga „Ultra Jazz“, mis toob Eestisse värsked projektid– Balkan Beat Box (USA-Iirael), D_A_R Trio (Prantsusmaa-Burkina Faso), Skalle & Sharon (Soome), Taavi Kerikmäe ja Andres Noormets (Eesti) .

Balkan Beat Box (USA-Iisrael)
Bändi omapärane Vahemere-äärse kireva folkloori sugemetega tantsumuusika, millega liituvad ja moodsad biidid ning tsirkuselaadne lava-show ületab riigipiire ja tõekspidamisi. Bändi peamehed – ideede generaatorid on trummar Tamir Muskat ja saksofonist Ori Kaplan. Tallinna kontsert on avalöök bändi nädalatepikkusele Euroopa-tuurile, kus päevakski peatumata antakse kontserte Soomes, Taanis, Belgias, Saksamaal, Tsehhis, Austrias, Prantsusmaal, Shveitsis. Balkan Beat Box segab Balkani puhkpillid ja vokaalid, Kesk-Ida rütmid, Brooklyni plaadimasinad, lopsakad akordid ja muu muusikalise triivmaterjali kokku eksootiliseks, jõuliselt käivitavaks Balkani reiviks. Balkan Beat Box on audio-visuaalne spektaakel juurtega idast läände, Rumeeniast Jeemenisse, Balkanilt Põhja-Aafrikasse, Ramallahist Tel Avivi – mis tõestab vastuvaidlemist sallimata, et kogu maailm on üks suur lava ja et me kõik oleme tegelikult mustlased – eriline meelelahutus!

D_A_R_Trio sündis Prantsusmaa ja Burkina Faso muusikute juhuslikust kohtumisest. Trio ühendab meisterliku esituslaadiga bassisti ja kora mängija Jean-Jaques Aveneli, folkloorihuvilise löökpillimängija Adama Drame’i ning improviseeriva helilooja ja pianisti Francois Raulini, kes on ühtlasi bändi liider. Selle kontserdi võlusõnadeks on kultuuriline piirideületamine ja muusikalised kokkupuutepunktid.

Skalle & Sharon (Soome)
Selle aasta jaanuaris otsustasid saksofonist Pauli Lyytinen ja pianist Tuomas Turunen, kes on õpingukaaslased Gõteborgi ülikoolis, hakkata duona mängima oma muusikat, mis põhines esialgu soomlaste lemmikźanreil – tangol ja valsil. Peagi liitus nendega trummar, õigemini kaks, sest vaheldumisi mängivad nii Andreas Werliin kui Tatu Rönkkö. Bänd sai soome publiku absoluutseks lemmikuks konkursi Young Nordic Jazz Comets Soome finaalis. Andekad noored kuuluvad veel mitmetesse bändidesse. Skalle & Sharoni muusikaga saab tutvuda www.myspace.com/skallesharon, Tallinna kontserdil tuleb esitamisele kava gruuvivate originaalkompositsioonide ja tundlike ballaadidega.

Taavi Kerikmäe & Andres Noormets
Tegemist on Eesti ühe praeguse järjekindlama improvisaatori Taavi Kerikmäe ootamatusi kätkeva projektiga koos näitleja Andres Noormetsaga, kes tunneb end koduselt nii action-teatri näitlejana kui lavastajana. Taavi Kerikmäe (klahvpillid, elektroonika) on esinenud mitmetel kaasaegse muusika festivalidel ning improvisatsioonilistes kollektiivides, lisaks kontserttegevusele õpetab Kerikmäe EMTAs kaasaegset muusikat ja improvisatsiooni. Sel korral põimuvad kontserdil sõna- ja muusikaimprovisatsioonid. Üks intrigeerib teist ja nii tekivad järjest uued modifiaktsioonid ja impulsid läbi elektrooniarsenali ja keeleakustika, mida mõlemad valdavad meisterlikult.

Ultra Jazz teeb koostööd Tampere Jazz Happeningiga, festivali toetavad Prantsuse Kultuurikeskus ja Soome Suursaatkond.

Kava:
K, 1.november 19.00 Von Krahli baar
Taavi Kerikmäe ja Andres Noormets, Skalle & Sharon (Soome)

N, 2.november 19.00 KUMU Auditoorium
R, 3. november 19.00 Viljandi Kultuurimaja
D_A_R Trio (Prantsusmaa-Burkina Faso)

N, 2.november 21.00 Rock Cafe
BALKAN BEAT BOX (USA-Iisrael)

Ultra Jazzi piletid hinnaga 75-250 krooni on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ning tund enne algust kohapeal.