Värttinä teeb Sõrmuste Isanda muusikat

04. november 2003

Oktoobris alustas Värttinä muusika loomist Londonis etenduvale muusikalile “Sõrmuste isand”.

Nii Värttinä kodulehekülg kui ka muusikali veebileht teatavad, et oktoobris alustas Värttinä muusika loomist Londonis etenduvale muusikalile “Sõrmuste isand”.
Muusikali eelarve on 8 miljonit naelsterlingit, mis teeb sellest seni kõige kallima West-Endi produktsiooni ning tükk peab lavale jõudma 2005. aasta kevadel.
Teada on see, et Värttinä ei hakka laval esinema, vaid salvestab oma muusika. Muusikal hakkab sisaldama vähemalt 15 muusikanumbrit.
Värttinä kirjutab lavateosele muusika kahasse kuulsa india filmihelilooja A R Rahmaniga, kes tegi endale Inglismaal suurelt nime muusikaliga “Bombay Dreams”, mille produtsent oli Andrew Lloyd Weber. “Bombay Dreams” jõuab 2004. aastal ka Boadwayle.
Värttinä osaks jääb J.R.R. Tolkieni mõjutanud põhjala mütoloogia muusikasse vormimine, Rahman aga võtab enda peale idamaise osa, mis populaarse raamatu autorit samuti oluliselt oma kujundite loomisel mõjutas. Indialane on tunnistanud, et briti kompanii on rohkem kui aasta püüdnud teda veenda muusikalis osalema. Pärast seda, kui ta ütles oma jah-sõna lausus ta kommentaariks, et on kummaline, et see kõik siiski toimub ja et just tema selles osaleb.
Muusikali “Lord Of The Ring” lavastaja on Matthew Warchus, produtsendid Kevin Wallace ja Saul Zaentz. Lauludele kirjutab tekstid Shaun McKenna.
Tänavu oma 20. tegutsemisaastat tähistav Värttinä esines Jazzkaarel 1999. aastal. Pärast seda on grupi koosseis muutunud. 2003. aasta suvel musitseeris Värttinä Viljandi Pärimusmuusika festivalil. Praegu mängivad ansamblis: MARI KAASINEN – laul; SUSAN AHO – laul; JOHANNA VIRTANEN – laul; ANTTO VARILO – kitarrid; JANNE LAPPALAINEN – bouzouki & saksofon; LASSI LOGREN – viiul; MARKKU LEPISTÖ – akordion; HANNU RANTANEN – kontrabass; JASKA LUKKARINEN – trummid ja löökpillid.