Vastupandamatu kutse osalema seikluses

22. aprill 2003

Kõrge fantaasialennuga trummar ja tema kaaslased pakuvad tipptasemel moodsat elektrooniliste kõladega jazzi ameerikalikust vaatenurgast.

Conterclockwise esineb Jazzkaarel koosseisus: Bobby Previte – trummid, Brandon Ross – kitarr, Mat Maneri – viiul, Wayne Horvitz – klahvpillid ja Steve Swallow – bass).
«Ma tahan helidesse sisestada seda, mis läheb inimestele korda ja on neile oluline,» rääkis trummar Bobby Previte ühes intervjuus. «Visioon, usk, jõud, kirg ja austus on tähtis. Kuulen ümberringi tohutul hulgal muusikat, mis koosneb vaid mängutehnikast ja see on kohutav. Sest see on tühi.»
Tema ansambel Counterclockwise toob jazzkaarele elektroonilised helimaastikud ja stiile sulandava improvisatsiooni maailma jazzparemikku kuuluvatel muusikutelt. Kõike hoiab raudsetes raamides Previte’i enda kompositsioonilised struktuurid. Taoline kooslus tõotab elamust.
Niisiis pakub see viisik muusikat, mis on ühtaegu nii senikuulmatu kui ka kuulaja mõistmise haardeulatuses. Bobby Previte’i suureks plussiks ongi kriitikud pidanud seda, et olles küll lähedalt kokku puutunud New Yorgi downtown-jazzi eksperimentaatoritega ning improvisatsiooni avangardse küljega, oskab ta vältida neid karisid, mis võõrandavad muusika kuulajast. Tema muusika otsib kuulajat, tahab saavutada kontakti kõige abiga, mida inimesed juba teavad, kuid samal ajal kätkedes ka senikuulmatut ja põnevat.