Veinipiknik Paides Modern Foxi ja Los Robertosega

27. juuli 2005

6. augustil toimub Paide Vallimäel veinipiknik, mille kavas on ka hulk suurepärast jazziviidetega. Esinevad ansamblid Eestist, Kuubalt ja Austriast.

6. augustil toimub Paide Vallimäel veinipiknik, mille kavas on ka hulk suurepärast jazziviidetega. Esinevad ansamblid Eestist, Kuubalt ja Austriast.

Seoses asukohaga Eestimaa südames ja Eestit läbivate suuremate teede ristumiskohaga, on suhteliselt lihtne Paidesse tulla kõikjalt Eestist. Vallimägi on kõigi suuremata Järvamaa konsertide ja festivalide toimumise kohaks. Vallimäge iseloomustavad Paide Paepäevadel siia loodud kümned Eesti tuntud skulptorite paeskulptuurid. Lisaks iidne vallitorn ja roheline ümbrus. See kokku teeb Vallimäest ainulaadse konserdipaiga kogu Eestis.

Veinipiknik on suunatud inimestele, kes suviste õllepidude vahel soovivad veidi intellektuaalsemat meelelahutust mõnusas seltskonnas. Veinipiknikul astuvad üles tuntud kohalikud ja ka piiritagused jazzartistid. Meil esinevad muusikud esindavad eelkõige popjazzi suunda, mil eesmärgiks pole niivõrd improvisatsioon kui meloodiline muusika koos virtuoosse pilli valdamisega.

Vein on jook, millest ei jooda ennast purju. Vein on jook, mida nauditakse ja mille juurde kuulub hea seltskond. Vein loob meeleolu või atmosfääri, mis sobib mõnusasse suveõhtusse. Märksõnad hea muusika – hea vein – soe suveõhtu – meeldiv seltskond, on need, mis iseloomustavad Veinipiknikku oma kordumatuses.

Üritusel valitakse ka “Järvamaa Rahvaveini 2005”. Konkursile saavad oma veini esitada kõik maaletoojad. Rahvale jagatud küsitluslehtede populaarseim saabki Rahvaveini tiitli.

Paide Veinipikniku kava:
6.augustil Paide Vallimäel
13.00 avatakse uksed

14.00 Modern Fox 38 ja Artur Raidmets
16.00 Trio Open Minds (Austria)
18.00 Maarja ja Hinkus
20.00 Ewert Sundja Jazzband
22.00 Los Robertos (Kuuba)

Lastealal on batuudid, loterii ja maskotid, kes mängivad lastega.

Salongiala
15.00 klaveril Mihkel Matiisen
19.00 Austria veinid – Rainer Deixler Austriast