Vikerraadios algavad Jazzkaare esinejaid tutvustavad saated

05. märts 2006

Alates 6. märtsist on esmaspäeviti kell 19.05 võimalik kuulata Vikerraadios saateid Jazzkaare esinejatest.

Esimeses saates on põhjalikumalt luubi all Brasiilia muusika ja eeskätt mitmekülgne muusik – heliloojana, lauljana ja löökpillimängijana tuntud Vinicius Cantuaria.

Heliloojana osaleb ta kümnetel tuntud artistide plaaditel nagu Bill Frisell, Angelique Kidjo, Gilberto Gil, Caetano Veloso, Gal Costa, Bebel Gilberto, Chico Buarque jt. Tema partneriteks on omakorda olnud Laurie Anderson, David Byrne, Brian Eno, Bill Frisell, Arto Lindsay jt. Esimese sooloalbumi salvestas ta 1983. aastal, praegu viimane heliplaat Silva kannab aastanumbrit 2005. Sunday Times on valinud selle aasta kümne parima plaadi hulka ja mainekas ajaleht The Guardien nimetab seda üle aegade üheks parimaks Brasiilia albumiks.
Vinicius Cantuaria tuleb Jazzkaarele oma kvintetiga, kus mängivad koos temaga tippmuusikud.

Bassist Paul Sokolow on mänginud väga erinevate artistidega nagu David Byrne, Tania Maria, Phil Woods, John McLaughlin, Bill Frisell, Gato Barbieri, Paquito d’Rivera, Toninho Horta, Joyce, Eddie Palmieri, Herbie Mann, Nana Vasconcelos, Jack MacDuff, Dave Valentine, Les McCann, Mike Stern jpt.

Michael Leonhart on hinnatud trompetist- multi-instrumentalist, laulja ja helilooja, kes on esinenud rohkem kui 70 albumil, mille stiilipiirid ulatuvad popist hip-hopini. David Byrne, James Brown, Lenny Kravitz, Brad Mehldau, Kurt Rosenwinkel, Mark Turner jt. on vaid mõned nimed neist, kes on vajanud tema virtuoosset trummimängu nii laval kui stuudios.

Adriano Santos, Sao Paolos sündinud ja Berkelee kolledžis õppinud trummar on esinenud koos Astrud Gilberto, Romero Lubambo, Eumir Deodato, Leny Andrade, Santi Debriano, Gal Costa, Paul Winteri jt.ga. Ta on kirjutanud käsiraamatu Afro-Kariibi-Brasiilia rütmidest löökpillidele.

Jailton Macedo – on üks säravamaid Brasiilia löökpillimängijaid.