Viktoria Tolstoy esineb Tallinnas

09. jaanuar 2006

Rootsi jazzidiiva annab 15. jaanuaril Tallinnas kontserdi oma uue plaadi lauludega.

15. jaanuaril 2006 esineb Estonia Kontserdisaalis eksklusiivkontserdiga Euroopa tuntuks kerkinud jazzilauljatar Rootsist – Viktoria Tolstoy. Ürituse käigus kuuleb publik lugusid Viktoria uuelt plaadilt “My Swedish Heart” ja samuti ka tema vanemat loomingut. Viktoria saabub Eestisse oma trioga. Ürituse algus on kell 19.00. Kontserdi pileti hind on 350 krooni.

Viktoria Tolstoy on üks hinnatumaid ja andekamaid rahvusvahelisi jazzartiste, kelle mitmekesine looming jätab külmaks vaid väheseid. Kuulsa kirjaniku Lev Tolstoi järglane Viktoria on vene päritolu rootslanna (Lev Tolstoi kauge järeltulija), kelle looming pakub kuulajale lõõgastuvat ajaviidet ja kuulamisnaudingut. Tema muusikat võib pidada heaks ajaviitejazziks, mis ei peleta eemale ka neid, kelle sõprus jazziga pole teab kui suur ning hoiab kenasti kuuldel ka jazzmuusikast süvitsi huvitujaid.

Kontsert-turneed on Viktoria viinud Jaapanisse, Malaisiasse, Inglismaale, Saksamaale, Mehikosse, jne. Viktoria on esinenud paljudel suurüritustel nagu “The Polar Prize Awards”, Kergejõustiku MM-i avatseremoonial, jne. Viimaste aastate jooksul on Viktoria väljaandnud mitmeid helikandjaid. Teiste seas plaadid nagu “Smile, Love and Spice”, “För älskad”, “White Russian”, “Blame it on my youth”, “Shining on you” ja tema viimane plaat “My Swedish Heart”.

KORRALDAJATE PRESSITEADE