Viljandi jazziklubi alustas esimest hooaega

21. oktoober 2005

18. oktoobril toimus Liverpooli pubis Viljandi Jazzklubi avakontsert, kus esines trio Sooäär-Vaigla-Ruben. Uus regulaarne klubi on sündinud.

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia eestvedamisel käivitus teisipäeval 18. oktoobril pubis Liverpool jazzikontsertide sari “Jazz´n´Live”. Avalöögi andsid Jaak Sooäär, Raul Vaigla ja Tanel Ruben esitades klassikalisi jazzipalu, sekka töötlusi popmuusikast.

Jazziklubi avakontserdi muljeid vahendab Garrett Kuut.

“Käima on läinud uus jazzikontsertide sari, mille raames loodame tuua Viljandisse väljapaistvaid jazzmuusikuid,” mainis avakõnes popjazz õppetooli juhataja Ain Agan. “Koostöös Eesti Jazziliidu ja Georg Otsa nimelise muusikakooliga on loodud suurepärane väljund pop-jazz tudengitele nii Viljandist kui Tallinnast.”

Hetk pärast avakõnesid astusid lavale õhtu peakangelased. Jaak Sooääre virtuoosne kitarrimäng sulandus Raul Vaigla maheda bassisoundiga, seda kõike Tanel Rubeni kindla rütmi taustal. Traditsiooniliseks saanud pikad soolokohad lubasid muusikutel näidata milleks nad võimelised on. “Artisti soolo on nagu seks. Alguses hakkab see vaikselt pihta ning pinget kasvatatakse kuni lõpuni. Kui siis on soolo õnnestunud, tunnetavad seda nii publik kui mängija. Kuid ainult hea artist suudab muusika nii-öelda vaimse orgasmini viia,” kirjeldas kogetut popjazz tudeng Silver Sepp.

Pärast väikest vaheaega tulid lavale külalisesinejad Mirja Mäkela ning Manuel Dunkel Soomest. Nendega koos musitseerisid Marti Tärn, Virgo Sillamaa ning Tanel Aljo. Kollektiivi esituses kõlasid nii mõnedki tuntud jazzipalad nagu “Autumn Leaves” ning “Straight no chaser”.

“Igati tänuväärne, et selline asi toimub, eriti kui Viljandis on popjazz üliõpilased, kellele see sari on üheks pidepunktiks ja esinemisvõimaluseks,” sõnas Raul Vaigla.

Jaak Sooäär:”Koht sobib selle ürituse jaoks hästi. Kava on vahelduv ning minu arvates on sellel sarjal tulevikku. Kahjuks ei näinud ma ühtegi popjazz tudengit laval. Rohkem julgust!”

“Sarjal on tugev meeskond ning hooaja teisel poolel tahame koostööd teha veel lisaks Tudengijazzi kui ka Jazzkaarega,“ seletas tulevikuplaane Ain Agan. “Kuid tudengite huvi puudumisel võib ka see üritus hääbuda,“ tõi ta välja võimalikud ohud.

Tänavu toimuvad üritused igal teisipäeval Viljandi pubis Liverpool. Jazziklubi teisel õhtul 25. oktoobril, astuvad üles Pavel Karotajev (bass), Nikita Grushev (saksofon), Kirill Zavoronkov (klahvpillid), Tőnu Tubli (trummid, Viljandi Muusikakool). Jazz GPS koosseisus Silver Sepp (vokaal), Taavi Jaadla (kitarr), Marko Kask (saksofon), Pavel Karotajev, Kirill Zavoronkov ja Tőnu Tubli.

Kontsertide graafik on juba praegu paigas novembri lõpuni ja sellega saab tutvuda “Jazz´n´Live” kodulehel http://kultuur.edu.ee/jazziklubi