Viljandi Kitarrifestival avab erinevaid stiile

18. september 2008

23.-27. septembril esmakordselt Viljandis toimuva kitarrifestivali kaugeim külaline tuleb Kanadast.

On aeg võtta suund Viljandisse, sest viie päeva vältel külvatakse see kaunis linn taas muusikaga üle. 23. – 27. septembril leiab Viljandis aset Eesti esimene improvisatsioonilise kitarri festival.

Kuulajail on võimalus kogeda eri stiile – tasakaalukalt klassikalisest särtsaka bluesi ja rockini, imetleda virtuooslikku kitarrimängu ja nautida kontserdipaikade mõnusat meeleolu.

2008. aasta Viljandi kitarrifestivali peaesineja on mitmekülgne Kanada kitarrist Kevin Breit. Festival tutvustab igal aastal ka erinevaid kitarri sugulaspille. Sellel aastal esineb Viljandis kuulus Norra barokklauto mängija Rolf Lislevand.

Lisaks astuvad festivalil üles mitmed kodu- ja välismaised kitarrivirtuoosid – Marzi Nyman (Soome), Alexander Vinitsky (Venemaa), Tiit Paulus, Andre Maaker, Weekend Guitar Trio, Jaak Sooäär, Toomas Vanem, Riho Sibul, Marek Talts jpt. Toimuvad veel õpitoad ja jammsessionid. Kontserdid toimuvad Eesti Pärimusmuusika Keskuses, Viljandi Jaani kirikus, Viljandi Nukuteatris ning kinos Rubiin.

23. – 27. septembril toimuval Viljandi kitarrifestivalil kuulutatakse välja Tiit Pauluse nimeline Noore Kitarrimängija Preemia. Lisaks sellele antakse välja ka publiku lemmik kitarrimängija tiitel.

Viljandi kitarrifestivali kodulehel on muusikasõpradel jätkuvalt võimalik hääletada nende meelest parimat Eesti noort kitarrimängijat. Kandidaadi ainsateks eeldusteks on vanus kuni 30. aastat ja tasemel improviseerimisoskus. Kõigi hääletanute vahel loositakse välja vabapääsmed Viljandi kitarrifestival 2008 kontsertidele. Publiku lemmik kitarrimängija preemiaks on võimalus esineda 2009. aasta Viljandi kitarrifestivalil.

Viljandi kitarrifestivali piletid on müügil Piletilevis ja Statoili tanklates. Festivali passe on müügil piiratud kogus ja neid on võimalik soetada festivali kodulehel.

Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Viljandi Linnavalitsus ja Eesti Pärimusmuusika Keskus.

FESTIVALI KAVA

Teisipäev 23.09
21.00 Pärimusmuusika Ait, väike saal – Alexander Vinitsky & Roman Chekaidze (Venemaa)

Kolmapäev 24.09
19.00 Pärimusmuusika Ait, väike saal – Jaak Sooäär, Tuule Kann
21.00 Viljandi Nukuteater – Weekend Guitar Trio “Acoustic Project”
22.30 Pärimusmuusika Ait, väike saal – Jammsession, Virgo Sillamaa

Neljapäev 25.09
19.00 Pärimusmuusika Ait, väike saal – Õpitubade ülesastumised, tudengiprojektid (Eesti, Läti, Leedu, Vene, Soome, Rootsi)
22.00 Kino Rubiin – Tanel Ruben Electric Shower – Sähkösuihku feat. Toomas Vanem

Reede 26.09
19.00 Viljandi Jaani kirik – Rolf Liselvand (Norra)
21.00 Pärimusmuusika Ait, suur saal – Kevin Breit & the Sisters Euclid (Kanada)
22.30 Pärimusmuusika Ait, väike saal – Jammsession, Paul Daniel

Laupäev 27.09
17.00 Pärimusmuusika Ait, suur saal – Riho Sibul Project
19.00 Pärimusmuusika Ait, väike saal – Marek Talts Trio
21.00 Pärimusmuusika Ait, suur saal – Marzi Nyman & Raivo Tafenau Band (Soome, Rootsi, Eesti)