Viljandi Pärimusmuusikal esineb Värttinä

19. mai 2003

Viljandi pärimusmuusika festival toimub tänavu 11. korda ja ajavahemikus 24. juulist kuni 27. juulini. Praeguses esinejatenimistus jääb tuntuimana silma soome ansambel Värttinä.

Viljandi Pärimusmuusika internetileht teavitab, et tänavuse festivali tähelepanu keskmes on LAUL ja HÄÄL – ning see, mida nende kaudu edasi antakse. Au sees on regilaulud, uuemad rahvalaulud kui ka oma laulud ning enam on tähelepanu lauljal.
Kontserdid kõlavad üheksalt lavalt – Kirsi- ja Kaevumäel, Ugala teatris, Suures Toas, Kultrahoovis, Telgis keskväljakul, Rohelisel Laval. Avatud on Õpitoad, Muinasjututuba, Käsitööhoov ning Pillilaat. Lisaks esinejate väljasõidukontserdid Viljandi maakonda.
Festivali passid maksavad kuni 1. juunini 450 krooni ja pärast seda 600 krooni. Piletid kontsertidele on hinnavahemikus 15 kuni 120 krooni. Nagu festivali internetilehelt lugeda, saavad festivali passi ja päevapassi omanikud soodustust sisekontsertide piletite omandamisel, kuid tasuta nad nendele kontsertidele siiski ei pääse. Lapsed, kellel vanust vähem kui 12 eluaastat pääsevad festivalile tasuta.

Nädal enne peo algust toimub Viljandimaal pärimusmuusika õppelaager Eesti Etno kõigile rahvamuusika- ja tantsuhuvilistele. Laager korraldatakse juba seitsmendat korda ning baseerub 17.-24. juulini Sultsis Paistu põhikooli ruumides. Laulu õpituba juhendavad Õie ja Ain Sarv, Ansambli õpituba Jaanus Põder, Pillikooli õpituba Cätlin Jaago, Kandlemängu õpituba Elo Kalda ja Pilli meisterdamise õpituba Raivo Sildoja. Laagri osavõtumaks on 750 krooni. 16. mai seisuga oli registreerunud juba 80 inimest.
Mullu külastas Viljandi festivali üritusi umbes viisteist tuhat inimest.

Esinejad Eestist:
Aivar Teppo ja Juhan Uppin, Ants Taul, Johanson ja Vennad, Koidu Ahk, Kukerpillid, Kärt Johanson ja Robert Jürjendal, Laudaukse kääksutajad, Liinats’uraq ja Märt-Matis Lill, Minu Isa Oli Ausus Ise, Oort, Saba&Sarved, Storm… Torm, Suprjadki (Eesti / Vene), Sille Ilves ja Martin Leamon (Eesti-Wales), Triskele, Tuulelõõtsutajad, Untsakad, Virre, Vägilased, Wirbel, Zorbas

Välisesinejad: Ahmed má hlad (Tðehhi), Balbrozijn (Flandria), Galldubh (Iiri), Haydamaky (Ukraina), Muroma (Venemaa), KilBride (Wales), Romano Drom (Ungari), Rusk (Norra), Shoghaken Ensemble (Armeenia), Tbilisi kvartett (Gruusia), Värttinä (Soome)

Värttinä esineb Viljandis 24. juulil. Päev enne seda mängivad nad Soomes, suurel Kaustise rahvamuusikafestivalil. Üllatusena nii folgi- kui jazzisõpradele võib tulla see, et juuli alguspäevadel esineb Värttina Imatra bigbändide festivalil.
Ansambli uusik plaat “Iki” on leidnud head ja tunnustavat vastukaja rahvusvahelises pressis.