Viljandis selgusid parimad noored kitarristid

01. oktoober 2008

Septembri lõpus toimunud Viljandi kitarrifestivalil kuulutati parimateks kitarristideks Virgo Sillamaa ja Jalmar Vabarna.

Eelmisel nädalal toimus esimene Viljandi kitarrifestival. Päikeselisel ja meeleolukal nädalal esines improvisatsioonilise kitarrimängu virtuoose nii kodu- kui välismaalt, nende seas kanadalased Kevin Breit & the Euclid Sisters ning Norra kuulus lautomängija Rolf Lislevand.

Samuti olid fookuses noored kitarrimängijad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt, kes osalesid terve nädala vältel kõrgetasemelistes õpitubades ja esitlesid oma oskusi konstertidel ning jammsessionitel.

Festivalil kuulutati välja kaks preemiat. Tiit Pauluse nimelise Noore Kitarrimängija Preemia ja ühekordse stipendiumi sai Virgo Sillamaa. G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli lõpetanud Virgo Sillamaa on õppinud veel Soomes ja Hollandis ning 2007. aasta sügisest õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzosakonnas. Lisaks sellele tegeleb ta aktiivselt arranžeerimisega ning heliloominguga oma ansamblite tarvis.

Publikuhääletusel selgus parim noor kitarrimängija, kelleks osutus Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala tudeng Jalmar Vabarna. Robert Jürjendali õpilane Jalmar Vabarna on oma oskusliku kitarrimängu ja lavakarismaga varemgi konkurssidel edu saavutanud. Publiku lemmik kitarrimängija preemiaks on võimalus esineda 2009. aasta Viljandi kitarrifestivalil.

Viljandi kitarrifestivali kontserdid toimusid Eesti Pärimusmuusika Keskuses, Viljandi Jaani kirikus, Viljandi Nukuteatris ning kinos Rubiin. Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu, Viljandi Linnavalitsus ja Eesti Pärimusmuusika Keskus.