Villu Veski soovitab: Jazz del Mar 30!!!

20. november 2007

22. novembril tähistab Kuressaare jazziklubi Jazz del Mar sünnipäevahõnguliselt oma 30. kontserti. Esinevad Brian Melvin ja S´Fingers.

Päikeselisest San Franciscost pärit rahvusvaheliselt tuntud Ameerika löökpillimängija Brian Melvin, kes ühel heal päeval tuli hullumeelsele mõttele kolida põhjamaiselt sombusesse Tallinna, on nüüdseks nõutumaid ja armastatumaid džässmuusikuid Eestis. Brianit ei piira muusikalised stiilinormid ning peagi võib teda kuulata ka Saaremaal.

Kuressaare jazziklubis Jazz del Mar 30. sünnipäevakontserdil esitlusele tulev projekt “East-West” (Ida- Lääs) keskendub uutele võimalustele kombineerida klassikalisi India tablarütme moodsamate India- ja jazzimeloodiatega.

Muusikaline koosseis kaasab häid artiste nii Eestist (Mart Soo, Arno Kalbus, Mart Salmela) kui USAst (Brian Melvin). Muusikud kutsuvad kuulaja kaasa reisile helide ja vibratsioonide sügavasse maailma. Tabla ja perkussiooni, kitarri ja sitari eksootilisel koosmõjul kohtuvadki laval Ida ja Lääs.

Õhtujätkuks pakub sünnipäevaliselt tempokat ja rõõmsat muusikat noorte jazzbänd S´Fingers Paidest.

Bänd on tegutsenud juba pool aastat sellise koosseisu ja nime all. Bänd sai alguse ühisest musitseerimise soovist. Esinetud on Paide kohalikel üritustel ja Järva-Jaani kevadrockil, kus hinnati bändi “parima instrumentalistiga” kollektiiviks. Viljeldakse välismaist muusikat, kuid samas on kavas ka palju originaalloomingut. Bänd sai maha just oma esimese suurema mastaabiga kontsertiga “S´Fingers & sõbrad”. Stiilid varieeruvad dixielandist kuni funkyni, olenevalt loost.

Kontserdiinfo
Jazz del Mar 30
neljapäeval 22. novemberil kell 20.00
Kuressaare kultuurikeskuses
Piletid 100 krooni ja 75 krooni müügil kultuurikeskuses www.kultuurivara.ee