Villu Veski World Music Project Euroopas edukas

02. aprill 2006

Villu Veski maailmamuusikaprojekti plaat “Bird and Primitive Music Society” jõudis World Music Chart Europe edetabelis 20. kohale.

Aasta algul ilmunud plaat “Bird and Primitive Music Society” platseerus aprillis 20. kohale maailmamuusika edetabelis World Music Chart Europe.

Villu Veski maailmamuusika plaatide sarja esimese salvestise andis välja Juu Jääb Records. See on kokkuvõte Villu Veski ja Havai muusiku Birdi koostööst, millest 2004. aastal sai osa ka eesti publik, kes osaes festivalil Juu jääb. Praegu 70aastane Bird, kodanikunimega Barak Levi oli toona festivali peakülaline.

Primitive Music Society koosseisus teevad plaadil kaasa lisaks ideeautorile Villu Veskile ka Tiit Kalluste, Taavo Remmel, Andre Maaker, Hele-Riin Uib, Silver Sepp, Arno Kalbus, Kill Kaare ja Kristjan Jõemägi. Ligi 50 minutisse mahub 8 laulu, mille autor on Bird. Plaat on salvestatud Eesti Raadios Teet Kehlmanni käe all.

Plaat mõjub intiimse filosoofilise jutustusena, bluusiliku mõtisklusena, mille keskmes on ukulelet ja djembet mängiva Birdi laul. Muusikas on nii inimlikult sooja Havai lõõmavat päikest kui üksiolekut suurlinna kiirustavas melus. Bird laulab hingeliselt vabaks saamisest, hinge päiksevalgusest, iseenda tunnistamisest sellisena nagu ta on, elust justkui tühja merekarbina. Naturaalsed saatepillid lisavad mõõdukalt aktsente ja värve.

Ehkki Primitive Music Society hetkel kontserte ei anna, on Villu Veski esinemisgraafik tihe. 22. aprillil esinetakse Jazzkaare raames Kaarli kirikus koos islandlanna Eivoriga.
20.-23. mail ootab Veski kvartetti ees reis Brüsselisse, kus antakse neli kontserti, sh Brüssel Jazz Matarhonil ning jazziklubis The Music Village.
29. juunist kuni 2. juulini toimub Veski eestvedamisel Muhu Tulevikumuusika Festival Juu Jääb, mis tähistab tänavu 10. juubelit.