Vox Clamantis ja WGT toovad kuulajani “Stella matutina”

27. jaanuar 2009

7. veebruaril annab tasuta kontserdi gregoriaani muusika ansambel Vox Clamantis ja Weekend Guitar Trio. Kõlab muusika, mis on salvestatud ka möödunud aastal heliplaadile.

Laupäeval, 7. veebruaril kell 19 annavad gregoriaani muusika ansambel Vox Clamantis (kunstiline juht ja dirigent Jaan-Eik Tulve) ning ansambel Weekend Guitar Trio (Robert Jürjendal, Tõnis Leemets, Mart Soo) kontserdi ühiskavaga “Stella matutina.”

Jaan-Eik Tulve:”Kui ühendada mõttes gregooriuse laul elektrikitarridega tunduvad need kaks väga kauget maailma. Kui aga vaadata neid kaugelt Koidutähelt, siis võib-olla vahe polegi nii suur. See tähendab, et ehk ei olegi Stella matutina pelgalt nimi, vaid ka tee, mida mööda maailmas toimuvat natuke paremini mõista. Mida kaugemalt me oskame asjadele vaadata, seda rohkem leiame ühist inimeste vahel, kes liiguvad sama teed mööda.
Meie kahe ansambli puhul on see liikumine küll natuke erinevates ajastutes, kuid suund on üks ja kui aja mõiste vahelt ära võtta, siis oleme koos. Arvan, et tõukejõuks selles projektis oligi just eelarvamustest vabanemine ning ühise alge otsimine.

Kontsert toimub Nõmme Lunastaja kirikus (Õie tn 10).
Sissepääs on tasuta.