Warner Bros paneb kinni jazziosakonna

04. märts 2004

Suur plaadifirma vähendab kulusid ja löögi alla satub sealjuures esimesena jazzmuusika.

Hiljuti saabus teade, et Warner Music kavatseb kulude kokkuhoiuks koondata viiendiku oma 5000- pealisest üleilmsest töötajaskonnast.
Nüüd on meediakanalitesse ilmunud veel kinnitamata uudis, et Warner paneb märtsi lõpus kinni ka oma jazziosakonna Warner Brothers Jazz.
Hiljuti investorite konsortsiumi kaudu plaadifirma Warner üle otsustamisõiguse omandanud muusikaärimees Edgar Bronfman on otsustanud, et jazziharu peab suurplaadifirmas kaduma. Tema abi otsustamisel oli Lyor Cohen (rap-labeli Def Jam kaasasutaja). Muuseas Bronfman kaotas suure osa oma perekonna varandusest Seagrami firmamärgi all tegutsedes pärast ebaõnnestunud tehinguid teises suurplaadifirmas Universal.
Selgusetu on, kuidas hakkab Warner edasi toimima terve rea suurepäraste jazzmuusikutega, kes on temaga lepingulistes suhetes. Samuti see, millisel moel hakkab toimuma mahuka ja väärtusliku arhiivimaterjali jätkuv väljaandmine.
Warneri leival on praegu näiteks: paljukordne Grammy-võitja Pat Metheny, Brad Mehldau, Joshua Redman, Kenny Garrett, Boney James, Christian McBride, Nicholas Payton jt.