Warner ootab fännidelt jazziklassika remikse

08. juuni 2003

Suur plaadifirma pakub remiksimise fännidele veebis katkeid kuulsuste lugudest. Käimas on võistlus. Parimaid ootavad auhinnad.

Kui astute plaadifirma Warner Bros. Jazziosakonna veebilehele, ootab teid ees umbes järgmine lahke pöördumine, mis tegelikult on üleskutse.
“Enne kui leiutati formaadid, enne adult smooth contemporary urban radio tulekut mängisid inimesed lihtsalt muusikat. Härrased nagu Bob James ja Joe Sample polnud formaatidest midagi kuulnud, kuid see ei takistanud neil levitamast uut klubikultuuri, kus chillout põrkus biitidega ja loodi remikse. Just nemad pakkusid esimeste seas tõelise loop’e… Nüüd on nende kunagised suured hitid taas saadaval, kenasti koost lahti võetud, et saaksite soovi korral neid revaibida…”
Veebilehel ACIDPlanet.com välja kuulutatud remiksimise võistlusele Old Kool Jazz Remix pakkus suurfirma Warner katkeid George Bensoni, Al Jarreau, Joe Sample ja teiste tuntud jazzmuusikute lugudest. Fännid võivad klipid veebilehelt alla laadida ning anda seejärel endast parim, et osaleda remiksimiskonkursil, kus andekamaid ja vaimukamaid ootavad auhinnad.
Tegemist on instrumentaalpartiidega tuntud lugudest, mida kasutades võivad oskajamad korda saata imesid. Lood, milles jutt, on järgmised: “Popsicle Toes” Michael Franks, “We’re In This Love Together” Al Jarreau, “Breezin’” George Benson, “Spellbound” Joe Sample, “Maputo” Bob James ja David Sanborn.
Konkursi iva on reklaamimaiguline, sest lugude de-ja re-konstrueerimiseks tuleb kasutada firma Sonic Foundry loop-ja editeerimisprogrammi ACID. Osalejatele on jäetud täiesti vabad käed, mingeid stilistilisi piiranguid pole. Tasuta programmi ACID Express saab alla laadida veebist, võistluse leheküljelt. Sealt samast saab sisestada ka oma töö tulemuse.
Warner Brosi ja ACIDPlaneti remiksimiskonkrursi raames saab klippe veebilehelt alla laadida kuni 8. juulini, mil konkurss lõpeb. Võitja saab lisaks vingetele programmidele “retro-stiilis” Brown Crossley plaadimängija ning tema lugu pannakse veebilehele välja kõigile kuulata.
Konkurss kuulutati avatuks 27.mail ja kell lüüakse lukku 8. juulil. Osa võivad võtta igas vanusest ja igast riigist huvilised. Piirangiks on vaid see, et võistluses osalemiseks tuleb oma remiks konvertida Windows Media formaati.