Weekend Guitar Trio annab aimu uuest plaadist

15. veebruar 2005

Laupäeval, 19. veebruaril Kloostri Aidas musitseeriv trio tähistab sel kevadel oma 12. sünnipäeva ja seks puhuks on teoksil ka uus plaat.

Laupäeval musitseerib Kloostri Aidas Weekend Guitar Trio – nagu ikka koosseisus Robert Jürjendal, Tõnis Leemets ja Mart Soo. Elektrikitarritrio, mis võib kohati kõlada nagu sümfooniaorkester, tähistab sel kevadel oma 12. sünnipäeva. WGT loob enamasti riukalikku muusikat, mida on raske lahterdada, kuid mis mõjub oma rütmide paljususes haaravalt ning üllatusi pakkuvalt. See on omanäoline nüüdismuusika, mis sünteesitud minimalismist, jazzist, etnost, rockist ja spontaansest improvisatsioonist.
WGT muusika tuumaks ongi improvisatsioon. Otsiv vaim ning muusikas uute võimaluste leidmine on hoidnud juba tosin aastat koos kolme üsna erineva taustaga kitarristi. Musitseerimisvõimalusi avardavat eesmärki teenib ka trio kasutuses olev muljetavaldav elektroonikaarsenal, mis lubab ka vanematel lugudel taasesitatuses mõjuda uue ning värskena.
Peagi on plaanis välja anda ansambli viies plaat, mis koosneb vaid kontsertlindistustest ja mis võib üllatada WGT tugitoolikuulajat, kuna laivesitused erinevad plaadistatutest tunduvalt oma improvisatsioonilise vabaduse ja eksperimentaalsuse poolest.
Eelmisel aastal käis WGT jazzifestivalidel Kreekas, Vilniuses ja Tšehhimaal ning improvisatsioonilise muusika festivalil Marseille’s, millega võib seostada ka ansamblile Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia andmist.
Laupäevasel kontserdil ootab WGT kuulajat ees muusika, kus on oluline paljusus, vaheldus, elusus ning veidi nihkes huumor.

Diskograafia:

Sõnastik (1994)
3 on 1 (1997)
Animotion (2001)
Aim (2003)

WEEKEND GUITAR TRIO
Laupäeval, 19. veebruaril kell 20:00
Kloostri Aidas, Vene 14

Piletid (40.-) müügil tund enne algust kohapeal.

Kloostri Ait
tel. 6 418 374