Weekend Guitar Trio esineb Jumo Jazzfestil

14. mai 2003

Septembril Helsingis toimuva festivali kavas on Weekend Guitar Trio kontsert koos pianist Simon Nabatovi esinemisega.

Jumo jazziklubi Helsingis paikneb samas majas, kus baseerub põhjanaabrite esindusorkester UMO. Jumo Jazzfest toimub 3. kuni 7. septembrini ja see on lülitatud parajasti samal ajal kogu Helsingi linna täitva jkultuurifestivali Helsingin Juhlaviikot kavva.
Jumo Jazzfestil võib näha ja kuulda mitut huvitavat esinejat. Nii näiteks mängivad 4. septembril norra plaadifirma Jazzland artistid Atomic ja Supersilent. Viimaselt jaanuaris ilmunud uus plaat on saanud kriitikutelt hea vastuvõtu. Festivali kavas on veel üks Jazzlandi artist – r’n’b-kallakuga Wahoo. 5. septembril laulab rootsi jazzi üks esilauljatare Viktoria Tolstoy. Ühel varasemal kontserdil võib kuulda soome esinejaid: Joonas Ahonen, Arto Koskinen: Fuga Indiana ja MP 4. Weekend Guitar Trio kontsert toimub 6. septembri pärastlõunal ja nad jagavad lava euroopa jazziareenil tunnustatud pianisti Simon Nabatoviga, kes annab soolokontserdi.
Erilise kontserdina pakub Jumo Jazzfest välja 7. septembri õhtul Kaananmaal Johannese kirikus Virtuosi di Kuhmo esinemise. Seal juhatab kontserti tunnustatud soome nüüdismuusika dirigent John Storgårds ja solistina esineb saksofonist Jukka Perko.