WGT andis Jazziklubis sisuka kontserdi

17. aprill 2005

18. märtsil esines Teatri NO98 keldrisaalis Jazziliidu Jazziklubi seerias Weekend Guitar Trio.

18. märtsil andis koosseis nimega Weekend Guitar Trio kontserdi NO98 keldrisaalis. Trio koosneb kolmest kitarristist. Laval olid Tõnis Leemets, Robert Jürjendal ja Mart Soo.

Katrin Kvade Jazzkaare veebitoimetusest käis kuulamas.

Sisenedes NO98 keldrisse oli kohe tunda hubasust ja pinget õhus. Nimelt pidi kontsert kohe ka algama. Inimesed võtsid istet laiali pillutud patjadel ning ootasid huviga. Juba esimeste helide ajal mida tekitas trio võis näha, kuidas publik sulgeb silmad, naeratab ja naudib omanäolist nüüdismuusikat, mis on sünteesitud jazzi elementidest, minimalismist, etnost, rockist ja spontaansest improvisatsioonist. Weekend Guitar Trio muusika avab inimestele uue maailma. Kuulates kiireid käike, meloodilisi motiive läheb keha rütmiga kaasa ning on raske jääda ükskõikseks. Professionaalide poolt tekitatud kooskõlad ja soolod loovad sisemisi pingeid, mis peagi saavad meloodilise lahenduse. Seda ei ole igav kuulata, kuna muusika on täis üllatusi, tõuse ja langusi.

Trio kasutab rohkesti elektroonikat ning kitarr kõlab vahest kui tuul või tasane veevulin. See annab juurde värve ja emotsioone. Muusikud ise on täis huumorimeelt. Kontserdit alustas Tõnis Leemets sõnadega “Tere Berliin”. Taoline oskus teha nalja tõi muusikud inimestele lähemale ning aitas neil paremini üksteist mõista. Ka nende looming on kohati naljatlev, sisaldades lihtsaid mazhoorseid viisikesi ja lapselikkust.

Weekend Guitar Trio kogunes 1993. Kõik kolm liiget on lõpetanud G.Otsa nimelise muusikakooli. Kõik mängijad soleerivad suurepäraselt, samal ajal kuulates teisi ning võttes üle üksteiselt mõtteid ja ideid. Kohati on nende repertuaar ehk väga tehnilinegi. Ometigi ei tekita see tunnet, et muusika muutub raskeks. Vastupidi, huvitav on kuulata kromaatilisi kiireid käike, keerulisi fraase ja tihti vahelduvaid taktimõõte.

Kontsert tervikuna tekitas väga palju positiivseid emotsioone. Muusika äratas südames ilusad mäelstused ning pani mõtlema elu väärtuste üle. Sügav, tormiline samas aga rahustav Weekend Guitar Trio omalooming andis kaasa kübeke rõõmu ja naudingut.

Kontserdi õnnestumisele aitas kaasa side, mis tekis trio ja publiku vahel. Inimesed olid valmis suhtlema muusikutega. Energiat vahetades sai publik muusikutest ja nende mõtetest väga hästi aru. Trio omalooming mõjus hüpnotiseerivalt, viies endaga kaasa ja tekitades erinevaid tundeid. Weekend Guitar Trio on soe ja lahke kollektiiv, kellel ei ole kahju kinkida inimestele osa endast.