Wilde pubi alustab jazziõhtute traditsiooni

09. jaanuar 2006

Tartus asuva Wilde pubi kolmapäevaõhtud on nüüdsest jazzmuusika päralt. Jazzikontsertide seeria avab Raivo Tafenau rahvusvahelise koosseisuga.

2006. aasta jaanuaris alustab Iiri pubi Wilde Tartus regulaarsete jazzkolmapäevadega, et mitmekesistada külalistele pakutavat programmi.

Erinevate kollektiivide ja üksikesinejate ülesastumised hakkavad toimuma igal kolmapäeval kl 21 ning on publikule tasuta.

Avaüritus on plaanitud 18. jaanuarile ja lisaks Raivo Tafenaule astuvad lavale külalised Poolast: Piotr Lemanczyk, Dominik Bukowski ja Thomasz Sowinski. Neist esimene, 34-aastane Lemanczyk (kontrabass) kuulub Poola uute, edumeelsete jazzmuusikute põlvkonda ning on paljude gruppide juhtfiguur. Tuntumad nendest “Orange Train” ja “Follow The Soul”.
Samuti musitseerib Piotr koos selliste Poola staaridega nagu Jan “Ptaszyn” Wroblewski, Tomasz Szukalski, Slawomir Jaskulke ja Piotr Baron. Dominik Bukowski (vibrafon) on jazz`i ja kompositsiooni õppinud Katowices. Mees on saanud mitmeid parima solisti auhindu(1999, 2000, 2002) ning tunnistatud viimasel viiel aastal Poola üheks parimaks vibrafonimängijaks. Trummar Thomasz Sowinski on muusikalise hariduse saanud Gdanskis ja Varssavis. Thomasz on Leszek Mozderi Trio ja Emil Kowalski grupi liige. Eestis esinetakse “Raivo Tafenau Kvartett” nime all.

Edaspidi kohtab Wilde jazzkolmapäevadel nii Eesti nimekaimaid muusikuid kui ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Otsakooli tudengitest moodustatud ansambleid. Nädal pärast avamist sisustavad õhtu Mingo Rajandi ja Hele-Riin Uib. Veebruaris on aga oodata Villu Veskit “I Life tour`ga”.

Info edastas:
Jaak Kärmas
Irish Pub Wilde manager
GSM 5572189
bill@liverpool.ee