XII Jõulujazz on lõppenud!

05. detsember 2007

XII Jõulujazz – kirev kui jõuluvana kingikott – on lõppenud!

Kaheteistkümnes rahvusvaheline festival Jõulujazz, mille kontserdid toimusid 4.-17. detsembrini Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Jõhvis ja Raplas, tõi kirikutesse ja kontserdisaalidesse üle 5000 muusikasõbra.

Loe festivali meenutuseks kontserdiülevaateid ja vaata fotogaleriisid!

Seekordne festival oli kirev nagu jõuluvana kingikott, sisaldades Euroopa, Ameerika ja Aafrika muusikat. Lõuna Aafrika kaevandustööliste muusikast sündinud isepärane laulustiil ISICATHAMIYA, mida viljeb sealne mainekas vokaalgrupp Ladysmith Black Mambazo, võeti kuulajate poolt väga soojalt vastu. Üllatuseks neile, kes on vaid plaatide kaudu bändiga tuttavad, oli energiline lavashow, mis tekitas Kaarli kirikus justkui Aafrika traditsiooniliste pidustuste õhkkonna.

Vastandiks sellele tuliseimale kontserdile oli Üsna Vaikse Duo intiimne ja läbinisti eestilik kontsert kannelde ja kitarriga Raekojas. Rootsi meloodiate ja loodusmeeleoludeni juhatas oma armsal delikaatsel moel rootsi duo Anomie Orchestra. Jäljed hinge laulis Siiri Sisask oma sügavalt südamest tulevate muusikaliste jutustustega ning seal kus lõppesid sõnad, viis mõtet edasi tipptasemel rahvusvaheline kvartett eesotsas pianist Kristjan Randaluga. Liisi Koikson laulis hellalt ja omamoodi oma lemmiku Joni Mitchelli laule. Õde ja vennad Johansonid aga mõtisklesid maa ja ilma asjade ümber. Soome uus soulitäht Tuomo demonstreeris loomingulist küpsust ja stiilset esitust.

Jõulujazzi traditsiooniline heategevuskontsert “Aita alustada elu”, millega toetatakse Pelgulinna sünnitusmaja, tegi meele rõõmsaks paljudel lastel ja vanematel, sest tuldi ju kontserti kuulama peredega. Eesti Raadio laululapsed esitasid armsasti ja koos liikumisseadega talve ja jõululaule, nendega koos laulnud Hedvig Hanson ning James Werts tõid rõõmsa jõulutunde kuulajate südameisse.

Taevalikku, ajatut ja erilist pakkus kontsert “Pühad hääled”. Sellist gregooriuse laulu ja orientaalse improvisatsiooni ühendust pole vist meie kuulaja varem kogenud. Tuneesia muusiku Dhafer Youssefi geniaalne musitseerimisoskus ja Vox Clamantise professinaalsus andsid maksimumelamuse.

Koos Eesti publikuga kuulasid Johansonide pere mõtiskevaid laule ja oma koduvillast bluusi ka Euroopa raadiokuulajaid. Willase Bluusi virtuoosidega musitseerisid legendaarne kitarrist-laulja Riho Sibul ja võimsa hääle ja energiaga noor solist Kaire Vilgats.

Festivali kontserte vahendas eetris Klassikaraadio. Peale eesti ajakirjanike jagavad oma festivalimuljeid mainekates väljaannetes ka Inglismaa ja Vene ajakirjanikud.

Häid lähenevaid Pühi kuulajatele, muusikutele ja ajakirjanikele Eestis ja kaugemal!

Soovib
Jazzkaar