fbpx

Aleksei Kruglov (31) on Venemaa säravamaid saksofoniste-heliloojaid, produtsent ja poeet. Ta on lõpetanud Gnessinite nimelise muusikaakadeemia professof Aleksandr Osseitsuki õpilasena ja täiendanud end USA-s Brubecki Instituudis.  2000. aastal pälvis ta esikoha noorte jazzartistide konkurssidel Rostovis, Riias ja Moskvas ja aasta hiljem  jazzikriitikute preemia „Aasta Tulevikulootus“.

Aleksei Kruglov on koostööd teinud luuletaja Andrei Voznessenki ja režissöör Aleksander Mittoi’ga. Samuti osaleb ta mitmetes teatriprojektides. Ta on esinenud pea kõigil Venemaa tähtsamatel jazzifestivalidel  ja arvukatel kontsertidel, mänginud nii sümfooniaorkestritega, kui kammerkoosseisudega. Kruglovi oma ansambel kannab nimetus Krugly Band. 

Kruglovi kompositsioone on inspireerinud kunstiteosed, teater, kirjanike ja poeetide looming (M. Tsvetajeva, S. Jessenin, V. Majakovski, Pushkin, Lermontov jt) samuti vene klassikaline muusika ja teater. 2002 ilmus Kruglovi debüütalbum „Transfiguration“, praeguseks on tema soolo- ja koostööplaate kokku 18.

Eesti muusikutega seob teda koostöö alates 2010. aastast, mil Moskva saksofonist esines Teater NO99 Jazziklubis koos Jaak Sooääre trioga. Kontserdist valmis ka live-salvestus, heliplaat kannab nime „Karate“ (LEO Records). Plaadil kõlavad valdavalt Kruglovi ja Sooääre kompositsioonid, erandiks on improvisatsioon Aleksandr Ostrovski omaaegse menulaulu „Olgu jääv meile päike“ teemal. Kruglovi instrumentaariumisse kuuluvad alt- ja sopransaksofon, flööt, klarnet ja bassklarnet.

Jaak Sooääre triosse kuuluvad lisaks kitarristile ka trummar Tanel Ruben ja bassist Mihkel Mälgand. Kruglov on eesti kolleegide kohta öelnud: „Neil on telepaatiline teineteisemõistmine, nad reageerivad kõikidele muusikalistele intonatsioonidele ning nad kõik on ka individuaalselt säravad ja unikaalsed. Minu jaoks on nendega koos mängimine väga oluline.“

Piletid müügil alates esmaspäevast, 29. augustist.