fbpx

Canta a Edith Piaf

Hispaania laulja-tantsija-näitleja Ana Salazar otsib alati uusi võimalusi oma kunsti väljendamiseks jäädes alati flamencole truuks. Ta alustas oma karjääri tantsija ja bailaora’na Hispaania parimate flamenco-gruppide juures, kuid mõne aja pärast hakkas ta ka laulma. Tulemuseks on muljetavaldav kombinatsioon tema elegantsusest, tema lakkamatust uudishimust ja jondura’st (flamenco termin, mis tähendab sügavust ja pühalikkust).

Ana Salazar on muuhulgas koostööd teinud selliste, hoopis teistele stiilidele pühendunud artistidega nagu Antonio Canales, Rafael Amargo, Eva La Yerbabuena, Belén Maya, José Luis Montón, Ara Malikian, Cristina Branco ja Guillermo McGill.

Ta on üles astunud ka näitlejana suurte teatrite lavastustes nagu “Tarantos, el Musical Flamenco”. Tema näitlejakarjääri tipphetk oli esinemine Henrik Ibseni “Peer Gynti” adaptsioonis.

Tema tema debüütalbum “Ana Salazar canta a Edith Piaf” pälvis Prantsusmaa Autorite, Heliloojate ja Muusikakirjastajate Ühingu preemia. Ana Salazar oli esimene mitte-prantslane, kes selle auhinna on pälvinud.  2008. aastal ilmus Ana teine album “Claros del alma”.

Lauljanna kummardus Edith Piafile on kombinatsioon flamencost ja prantsuse šansoonist. Kuid kas need kaks ka kokku sobivad? Ana enda sõnul sai programmi ja ka plaati lihvitud kaua ning ettevaatlikult, et lõpptulemus oleks loomulik. Suurim väljakutse oli leida õiged laulud ning põhiliseks kriteeriumiks sai laulde sobivus hispaaniapärasteks seadeks.. Ana valitud lugude sisul on enim ühist flamenco-tundega ning need tähendavad lauljatarile endale kõige rohkem.

Kontsertidel põimuvad Ana kaks karjääri – laulja ja tantsija oma. Ana peab tantsimist osaks oma elust ning ei kavatse sellest loobuda. On laule, mille sisu või meloodia nõuab paigal seismist, kuid ka selliseid, mida lauldes ei saa paigal seista. Tantsuga saab Ana arvates rõhutada muusika emotsioone. 

Täname:
hispaania200hispaaniavalisminlogo joulujazz2011