Eesti jazzisõbrale ammu tuttava trummari Andrea Marcelli trio, kuhu kuulub ka võrratu saksa pianist Ekkehard Wölk, on itaalia filmimuusika vastu huvi tundnud juba aastaid. Trio kavva kuuluvad lisaks Nino Rota muusikale ka Ennio Morricone, Bernard Hermann’i, Enrico Nicola “Henry” Mancini ning Riz Ortolani teosed, millele muusikud lisavad vahva improvisatsioonilise mõõtme. Kontrabassi mängib trios külalisena Eesti emotsionaalsemaid muusikuid Ara Yaralyan.

Andrea Marcelli lõpetas Roomas konservatooriumi klarneti, jazzkompositsiooni ja arranžeerimise erialadel 1986. aastal, trummi õppis ta Tommy Campbell’i ja Peter Erskine’i kursustel. Ta on elanud Los Angelesis ja New Yorgis, mil esines ja salvestas mitmete tuntud jazzmuusikutega. Marcelli on salvestanud kaks CDd oma kompositsioonidega. 2001 aastast elab ta Berliinis, tehes koostööd paljude Euroopa muusikutega. Itaallasest löökpillimängija iseloomustamiseks on ehk kõige parem kasutada saksofonist Wayne Shorteri sõnu: „Andrea on muusikaliselt tõeline kameeleon. Kui ma teda esimest korda kuulsin, vapustas mind tema loominguline lähenemine, tundeline keel ja oskus muusika kirjutamisel liikuda erinevate stiilide piirimail.”

Ekkehard Wölk sündis 1967. aastal Saksamaal. Ta õppis klassikalist klaverit varajasest noorusest peale ning pärast keskkooli jätkas õpinguid Hamburgi ja Lübecki konservatooriumites. Ühtlasi õppis ta ka muusikateadust Hamburgi Ülikoolis ning lõpetas selle 1994. aastal kontsertpianisti ja muusikapedagoogina. Oma esimese jazzikompositsiooni kirjutas Wölk 22-aastasena. Ta on tuntud ka heliloojana, muuhulgas on ta komponeerinud muusikat teatritele ja tummfilmifele.

Ara Yaralyan on Armeenia päritolu muusik – üks parimaid bassiste Eestis. Ta on õppinud Georg Otsa nimelises muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonnas, täiendanud end Berklee kolledžis Bostonis ja Soomes. Ta on esinenud koos paljude tuntud muusikutega mängides erinevate stiilide muusikat alati väga innustunult ja naerusuiselt. Ara Yaralyani mäng on muuhulgas avaldanud väga tugevat muljet Anders Jorminile, kes on üks parimaid kontrabassimängijaid maailmas.

Piletid müügil alates esmaspäevast, 29. augustist.

Täname: Itaalia Suursaatkond Eestis