fbpx
VENEMAA PARIM JAZZIHÄÄL
Äge kaunitar paneb oma häälega muusika elama. Võluv laulja.

Kui vähe me praegu teame vene jazzmuusikast. Aga suure rahva seas leidub alati talente ning neid peab jaguma ka jazzmuusikale. Noor Anna Buturlina on üks selliseid.

Moskvas sündinud neiu lõpetas 1992. aastal Prokofjevi nimelise muusikakooli pianistina, seejärel õppis mõnda aega koorijuhiks ning alles siis sukeldus jazzmuusikasse kui temast sai jazzvokaali õppiv tudeng Moskva Gneissinite nimelises muusikaakadeemias.
Suure areeni debüüt toimus 1996. aastal festivalil Московская осень. Kaks aastat hiljem esitles lauljatar festivalil Джазовые голоса juba oma soolokava.

Kõigest 19-aastaselt sai temast vanameister Anatoli Krolli bigbändi solist ning aastal 2000 võitis Anna üleliidulisel noorte jazzlauljate konkursil teise koha. Et esimene koht jäi seekord välja andmata, siis võis lauljatar ennast juba pidada oma maa parimaks nooreks jazzlauljaks.
Praegu ongi Burturlina üks tõsiseid pretendente Venemaa parima jazzlauljatari tiitlile. Oma kodulinnas Moskvas on ta täht. Ta tiirutab agaralt mööda suure maa jazzifestivale ja musitseerib koos Venemaa parimate jazzmuusikutega.

Anna Buturlina on Igor Butmani bigbändi solist. Kes ei tea, siis Butman on praeguse vene jazzi üks liidermuusikuid ja tooniandjaid. 2003. aastal esines Anna koos legendaarse German Lukjanovi ansambliga.

Praegu esineb Buturlina Venemaa parimate jazzmuusikutega. Moskva jazziklubides on kaunitar sage esineja. Tema lauluhäält kuuleb filmides. Kõigele lisaks leiab ta aega noorte jazzvokalistide õpetamiseks.
Ta laulab ladusas inglise keeles ja on laval sarmikas esineja. Tema repertuaaris on põhiliselt jazzi peavoolu kuuluvad palad, vahel teeb ta jazzi klassikasse kuuluvatele lauludele ise seaded.