fbpx
KOLM SAKSOFONISTI JA TROMPET
Šotlased mängivad rõõmsameelset ja tõsist muusikat Frank Zappast kuni bebopini.

Hoog ja energia isloomustavad ilma rütmigrupita esineva Glasgow neliku etteasteid. Enda sõnul üritavad nad jala maha saada uute kõlade territooriumil, reaalses elus tähendab see kuulajale põnevust pakkuva energiavoo suunamist, humoorikat meelelahutuslikkust ja helimänge Zappast bebopini ja edasi. Nende repertuaar ulatub tõsise kuulamise muusikast kuni kehavallutava rütmipulsini. Igaüks leiab sellest muusikast üles oma!

Grupi pani algselt saksofonikvartetina kokku 2005. aastal Allon Beauvoisin. Hiljem vahetus üks saksofonidest trompetiga.
Brass Jaw esinemine 2009. aasta Londoni jazzifestivalil tekitas väike vaimustusetormi meedias ning hulga kiidusõnu pälvis ka nende umbes samal ajal ilmunud teine album “Deal With It”.

Üks, mida ansambel ise esile tõstab, on fakt, et rahvusvaheliselt tunnustatud briti saksofonist John Surman kirjutas spetsiaalselt neile teose. Ja samas on nende põhiline muusiku-filosoofia lihtne ja selge – muusika peab kuulajat haarama, olema ühtaegu virtuoosne ja sisukas kui ka huumoriküllane ja meelelahutuslik.
Ansambel on mänginud mainekatel Euroopa jazzfestivalidel, nende seas ka North Sea Jazz Festivalil Hollandis.

Edujanune ja ambitsioonikas ansambel, mis ei pelga end musitseerides vabalt tunda.
John Fordham, Guardian

  KOOSSEIS:

  Ryan Quigley – trompet
  Paul Towndrow – altsaksofon
  Konrad Wiszniewski – tenorsaksofon
  Allon Beauvoisin – baritonsaksofon

  Kontserti toetab