fbpx

Miia-Milla-Manda Lastemuuseumi piletid hindadega 2.56/1.60/*5.11€, 0-2a tasuta (täis/soodus/perepilet)

San Francisco trummar Brian Melvin on maailmakodanik elus ja muusikas. Jazzkaarel esines ta esmakordselt 1991. aastal koos saksofonist Danny Walshiga, rohkem kui kümme aastat on San Francisco kõrval ta teiseks kodulinnaks Tallinn, siin on sündinud ka Briani tütar Rosena.

Rosena Melvin koos oma isa Brian Melviniga mängivad trummidel India ja Kambodža tantsurütme. Lisaks võib kuulda Brianit mängimas ka soolot erinevatel trummidel nagu India Tabla- Kanjira- African Talking Drum. Nüüd juba 11-aastane Rosena on kasvanud üles trummihelide saatel. Hetkel õpib ta eri stiili tantse saades sealt muusikalist inspiratsiooni. Kontserdil võib näha Rosenat ka tantsimas.

Brian Melvin tuuritab Ameerikas, Euroopas ja Aasias, veedab vahel kuid Indias õppides, siis jälle paneb kokku huvitavaid projekte eesti muusikutega. Brian Melvin on Eesti jazzis rohkem kui fenomen. Tal on yin’i ja yang’i märk talismanist kaelaehtena alati kaasas, ta harrastab tai chi’d ja joogat ning võib tundide kaupa rääkida budismist ja idamaisest mõtlemisviisist. Maailmamuusika köitis teda juba lapsepõlveaastail San Franciscos, kus Hiinalinna erinevad helid, lõhnad ja maitsed ergutasid kujutlusmeelt. Tablamängimise kunsti on Brian Melvin õppinud Alla Rakha ja tema mitte vähem kuulsa poja Zakir Hussaini juures. Ka Aafrika rütmid on teda köitnud, oma eeskujuna nimetab ta Kwaku Daddyt. 80nendatel viis juhus ta kokku Jaco Pastoriusega, kellega koos Brian esines mitu aastat ja salvestas 5 heliplaati. Tollal tutvus ja kohtus ta paljude USA tippmuusikutega.

Briani arvukatest ansamblitest on üks püsivamaid kooslusi trio Beatlejazz, mille tuumikuks on Brian Melvin ja pianist Dave Kikoski. Ansambel on välja andnud 4 heliplaati, trioga on nad mänginud üle 50 biitlite viisi, veel on Briani lemmik-koosseisud East-West Project, Trio Kawasaki-Unt-Melvin, koostööd on ta teinud suurema osaga Eesti tuntud jazzmuusikutest.
Kontserti toetab Eesti Autorite Ühing Eesti Autorite Ühing